41-letni Jurasik wraca na boisko! Legenda zgłoszona do rozgrywek

Piłka ręczna
41-letni Jurasik wraca na boisko! Legenda zgłoszona do rozgrywek
fot. PAP

W związku ze słabą sytuacją prowadzonego przez siebie zespołu KSZO Ostrowiec Św., 41-letni Mariusz Jurasik postanowił wrócić na parkiet! 207-krotny reprezentant Polski siedem miesięcy temu ogłosił koniec kariery, jednak jego rozbrat z parkietem nie potrwał zbyt długo.

Jurasik od kilku miesięcy jest trenerem KSZO Odlewnia, które jednak zanotowało słabą końcówkę sezonu. Prowadzony przez niego zespół zajął miejsce spadkowe w I lidze, jednak dzięki poszerzeniu rozgrywek nie spadł do drugiej ligi. W nowym sezonie podopieczni Jurasika także nie zachwycają, zajmując dopiero 13. miejsce z zaledwie dwoma zwycięstwami w siedmiu meczach.
 
Jurasik nie mógł biernie patrzeć na niemoc swoich podopiecznych na parkiecie i mimo oficjalnego zakończenia kariery siedem miesięcy temu postanowił wrócić do gry. 41-letnia legenda reprezentacji Polski została zgłoszona do rozgrywek i mogła wystąpić już w ostatnim spotkaniu przeciwko KS Uniwersytet Radom. Jego podopieczni dali sobie jednak radę bez udziału Jurasika, zwyciężając 29:26.
 
Dla 41-latka to już drugie wznowienie kariery zawodniczej - po raz pierwszy miało to miejsce po sezonie 2015/2016. Podczas swojej bogatej kariery grał on między innymi w Rhein-Neckar Lowen, VIVE Kielce i Wiśle Płock. Z reprezentacją Polski zdobył srebro i brąz mistrzostw świata. 
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie