Była gwiazda reprezentacji Anglii w roli... dżokeja! Dwa razy spadł z konia

Piłka nożna
Była gwiazda reprezentacji Anglii w roli... dżokeja! Dwa razy spadł z konia
fot. PAP

Zakończenie kariery piłkarskiej to dla wielu zawodników czas dużych zmian. Niektórzy po zawieszeniu butów na kołku wciąż pozostają związani z futbolem, pracując w roli komentatorów lub ekspertów, inni natomiast podejmują się zupełnie nowych wyzwań. Były piłkarz m.in. Liverpoolu czy Realu Madryt postanowił zostać dżokejem. Jego celem jest debiut na prestiżowym torze w Ascot.

Michael Owen, bo o nim mowa, zgodnie z doniesieniami angielskiej prasy zamierza zrobić karierę w ulubionym sporcie angielskiej arystokracji. Były reprezentant "Synów Albionu" jest od 2009 roku właścicielem stajni Manor House Stables w Cheshire. Trenuje się tam konie wyścigowe. Obecnie sam szykuje się do startu w gonitwach, póki co rangi towarzysko - amatorskiej.

Spekuluje się, że Owen zadebiutuje podczas organizowanego 24. listopada charytatywnego wyścigu Prince's Countryside Found. Warto zaznaczyć, że odbędzie się on na chyba najbardziej znanym i prestiżowym torze w Ascot (hrabstwo Berkshire).

Na razie były piłkarz ma na głowie trudne przygotowania do roli dżokeja. Doskonali on swoje jezdzieckie umiejętności trenując w British Racing School w Newmarket, Suffolk. Jak mu idzie? Cóż....Podczas próbnej jazdy na torze, Owen zdążył dwa razy spaść z konia, co sam zarejestrował kamerą GoPro.

- To była dla mnie istotna lekcja. Uświadomiłem sobie, że konie to nie maszyny. Ćwiczyłem trochę w domu, wydawało mi się to bardzo łatwe, sądziłem, że to będzie dla mnie pestka. Teraz wiem, że przed występem w Ascot czeka mnie dużo cięzkiej pracy - powiedział organizatorom - Prince's Countryside Fund - Owen.

Filmik z treningiem i upadkami byłego piłkarza, został zamieszczony na oficjalnym twitterze Toru Ascot.

 

Micheal Owen rozpoczął karierę w Liverpoolu. Stał się najmłodszym piłkarzem, który zdobył koronę króla strzelców ligi (18 goli) i strzelił gola dla reprezentacji Anglii. W 2004 roku został zawodnikiem Realu Madryt, a później Manchesteru United (w międzyczasie grał jeszcze dla Newcastle United). W 2013 roku zawiesił buty na kołku.

 

Michael OwenYouTube
Michael Owen

 

 

no, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze