Liga Mistrzów FIBA: Banvit i Damian Kulig w Radomiu

Koszykarze Rosy podejmą w środę w 5. kolejce Ligi Mistrzów FIBA Banvit Bandirma z Damianem Kuligiem w składzie i znanym z polskich parkietów słoweńskim trenerem Saso Filipovskim. Turecki klub jest współliderem tabeli gr. C, a radomianie nie wygrali jeszcze meczu.

W 4. kolejce radomianie pod wodzą trenera Wojciecha Kamińskiego stoczyli wyrównany pojedynek w Atenach z AEK i choć długimi fragmentami prowadzili, to przegrali po dogrywce 92:96.

Zespół Filipovskiego, który zdobył m.in. złote medale MP ze Stelmetem BC Zielona Góra w 2015 i 2016 r., pokonał ostatnio lidera medi Bayreuth 85:74. Drugim strzelcem zespołu był Kulig, który uzyskał 17 pkt i miał trzy zbiórki, przechwyt oraz stratę.

Stelmet BC we wtorek zmierzy się na wyjeździe w LM z belgijskim BC Ostenda, który w ostatniej kolejce uległ na wyjeździe Nanterre 92 po wyrównanej walce 74:75. Mistrz Belgii ma w dorobku tylko jedną wygraną.

Stelmet pokonał w 4. kolejce włoski Sidigas Avellino 90:79 i jego bilans to dwa zwycięstwa oraz dwie - doznane na wyjeździe - porażki. Jak mówił PAP przed sezonem trener zielonogórzan Artur Gronek, kluczowe w wyrównanej grupie D będą dla jego zespołu spotkania wyjazdowe. Być może mistrz Polski właśnie w Belgii przerwie złą passę w LM w tym sezonie.

W europejskich pucharach kobiecych jest przerwa ze względu na mecze eliminacji mistrzostw Europy. Polska w kwalifikacjach do Eurobasketu zagra pierwszy mecz 11 listopada z Białorusią w Wałbrzychu.