IBB Polonia wyeliminowana z europejskich rozgrywek

Siatkówka
IBB Polonia wyeliminowana z europejskich rozgrywek
fot. IBB Polonia London Volleyball Club - Facebook

IBB Polonia Londyn wzięła udział w europejskich, klubowych mistrzostwach o Puchar NEVZA. Podopieczni trenera Piotra Grabana fazę grupową rozegrali w Danii. W grupie C, oprócz obecnych mistrzów Anglii, znalazły się – Ishoj Volley (Dania) oraz BK Tromso (Norwegia). W piątek IBB Polonia zmierzyła się z gospodarzami, a w sobotę z zawodnikami z Norwegii.

W piątek Ishoj Volley pokonało IBB Polonię 3:0 (27:25; 25:13; 25:18).

– Na początku chcę podziękować całemu klubowi oraz współwłaścicielowi Panu Jackowi Ambrożemu i jego firmie IBB Builders Merchants, że mogliśmy uczestniczyć w tych europejskich rozgrywkach. Jeśli chodzi o grę trzeba ją podzielić na dwa etapy, według dni meczowych. Pierwszy - spotkanie z Ishoj Volley - mieliśmy przygotowane niemal perfekcyjnie. Wszystko było rozpisane na papierze, a ostatnie treningi wyglądały bardzo obiecująco. Niestety założenia taktyczne poszły w zapomnienie wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego i pierwszym stresem drużyny. Nie potrafiliśmy utrzymać przyzwoitego rytmu gry i pomimo dogonienia wyniku w końcówce pierwszego seta, przegraliśmy go. Po tym morale drużyny upadły i drugi etap meczu oddaliśmy bez walki. W trzecim secie próbowaliśmy wrócić do gry, ale rywale nam na to nie pozwolili – powiedział trener IBB Polonii Londyn Piotr Graban.

W sobotę na parkiecie spotkali się siatkarze IBB Polonii Londyn oraz BK Tromso. Norwegowie od samego początku wysoko zawiesili poprzeczkę i wygrali 3:0 (25:21, 25:19, 25:18).

 


– Drugi dzień pokazał solidną, stabilną grę naszego zespołu. Trzeba przyznać, że Norwegowie są w tym momencie poza naszym zasięgiem. Pomimo tego nawiązaliśmy walkę w każdym secie i za to należą się gratulacje drużynie – dodał Graban.

Udział w europejskich, klubowych mistrzostwach o Puchar NEVZA, londyński klub ostatecznie zakończył na fazie grupowej. Turniej był dobrym sprawdzianem dla siatkarzy, gdyż nowemu, młodemu składowi IBB Polonii przyszło zmierzyć się z doświadczeniem i boiskowym obyciem. Gra w nim, pomimo ostatecznych wyników, była dobrą decyzją. Pozwoliła młodym zawodnikom wystąpić na międzynarodowym parkiecie i jeszcze bardziej scalić drużynę.

– Mam nadzieję, że podczas tego turnieju nastąpiła przemiana drużyny. Wspólne i indywidualne rozmowy z zawodnikami w pierwszym dniu dały efekt już w sobotnim meczu. Walczyliśmy do końca i wspieraliśmy się wzajemnie. Była to dla nas wielka lekcja i głęboko wierzę w to, że da nam to ogromnego kopa do dalszej ciężkiej pracy i rozwoju drużyny. Doświadczenia, które zdobyliśmy podczas turnieju, nikt nam nie odbierze. Pozostaje nam teraz skupić się na własnym podwórku i sprawić, aby nasz wielki projekt, który rozpoczęliśmy w tym sezonie, odniósł sukces – skomentował trener Graban.

Drużyna teraz skupi się na rozgrywkach ligowych. W sobotę, 11 listopada w hali Brentford Fountain Leisure Centre podopieczni Piotra Grabana rozegrają mecz w Pucharze Anglii. Przeciwnikiem gospodarzy będzie klub New Forest. Stawką spotkania będzie awans do ćwierćfinału rozgrywek. Z kolei, 18 listopada, również na własnym boisku stołeczny klub rozegra rewanżowe spotkanie z Team Northumbria w ramach Super 8. Ligowy mecz IBB Polonii Londyn, po raz kolejny, będzie pokazany przez telewizję Polsat.

Wyniki grupy C w klubowych mistrzostwach o Puchar NEVZA:

Ishoj Volley – IBB Polonia Londyn 3:0 (27:25, 25:13, 25:18)
IBB Polonia Londyn – BK Tromso 0:3 (21:25, 19:25, 18:25)
BK Tromso – Ishoj Volley 3:0 (27:25, 25:20, 25:20).

RM, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze