Namajunas: Pokonałam Jędrzejczyk w jej własnej grze

Sporty walki
Namajunas: Pokonałam Jędrzejczyk w jej własnej grze
fot. youtube.com

Rose Namajunas (7-3, 1 KO, 5 SUB) została trzecią mistrzynią UFC w historii wagi słomkowej po sensacyjnym znokautowaniu Joanny Jędrzejczyk (14-1, 4 KO, 1 SUB). - To była mentalna wojna. Pokonałam ją w jej własnej grze - powiedziała.

Polka liczyła na wyrównanie rekordu sześciu obron tytułu mistrzowskiego z rzędu należącego do Rondy Rousey, ale ostatecznie jej plany zostały pokrzyżowane przez Rose Namajunas. Większość fachowców nie dawała pretendentce większych szans, ale ta zaskoczyła świat i wygrała przez nokaut w pierwszej rundzie.

 

Przed walką Jędrzejczyk jak zwykle starała się sprowokować rywalkę różnymi działaniami na konferencjach prasowych czy też ceremonii ważenia. Namajunas sprawiała jednak wrażenie, że niewiele obchodzi ją zachowanie polskiej mistrzyni, co według niej mogło okazać się bardzo ważne w oktagonie.

 

- To była mentalna wojna. Pokonałam ją w jej własnej grzey. Ona potrzebowała kogoś, kto jej odpowie. Ja nie chciałam tego robić. To wymagało wielkiego umiaru, bo musiałam mieć wszystko pod kontrolą. Wiedziałam jednak, że muszę to zrobić - przyznała.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze