Pogoń Szczecin z nowym trenerem! To były szkoleniowiec Kaiserslautern

Piłka nożna
Pogoń Szczecin z nowym trenerem! To były szkoleniowiec Kaiserslautern
fot. CyfraSport

Pogoń Szczecin szybko zapełniła dziurę po Macieju Skorży. Nowym trenerem ekipy z województwa zachodniopomorskiego, zajmującej aktualnie ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy, został były szkoleniowiec Kaiserslautern czy TSV 1860 Monachium - Kosta Runjaic.

46-letni Runjaic urodził się w Wiedniu, ale jego rodowód jest bardziej skomplikowany. Rodzice pochodzą bowiem z byłej Jugosławii, a on sam posiada obywatelstwo Niemiec. Z tym krajem związany jest od wielu lat. W przeszłości samodzielnie prowadził SV Darmstadt 98 (marzec 2010 - wrzesień 2012), MSV Duisburg (wrzesień 2012 - czerwiec 2013), 1. FC Kaiserslautern (wrzesień 2013 - wrzesień 2015) oraz ostatnio TSV 1860 Monachium (lipiec 2016 - listopad 2016).

Szkoleniowiec związał się ze szczecińskim klubem kontraktem, który będzie obowiązywał do końca rozgrywek 2017/2018. Umowa zostanie automatycznie przedłużona na kolejny sezon po spełnieniu określonych warunków. Konferencja prezentująca szkoleniowca odbędzie się w środę. Po niej Runjaic poprowadzi pierwsze zajęcia z Portowcami.

W ubiegłym tygodniu ze stanowiska szkoleniowca szczecińskiego klubu został zwolniony Maciej Skorża, który osiągał w tym sezonie z Pogonią kompromitujące wyniki. Za jego kadencji w 14 meczach Pogoń zdobyła jedynie 9 punktów i zamykała ligową tabelę. Po pożegnaniu ze Skorżą w minioną niedzielę szczeciński zespół poprowadził Rafał Janas, ale pod jego wodzą Portowcy przegrali z Legią 1:3. Teraz czas na Runjaicia.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie