Raków po decyzji Urzędu Miasta: Po raz pierwszy od ponad 3 lat nie będziemy wypłacalni

Piłka nożna
Raków po decyzji Urzędu Miasta: Po raz pierwszy od ponad 3 lat nie będziemy wypłacalni
fot. rksrakow.pl

3 listopada Urząd Miasta w Częstochowie podał do wiadomości publicznej informację o wycofaniu się ze wspierania Rakowa z tytułu promocji miasta poprzez sport. Ponadto magistrat nałożył na beniaminka Nice 1 ligi karę 100 tysięcy złotych za antyreklamę miasta po zamieszkach w Chorzowie. Kilka dni później całą sytuację skomentował klub za pośrednictwem swojej strony internetowej.

W komunikacie zaprezentowanym przez Raków możemy przeczytać, że brak półmilionowej dotacji znacząco wpłynie na dalsze funkcjonowanie klubu, nie mówiąc już o stutysięcznej sankcji. Wyniki zespołu, który dobrze radzi sobie na zapleczu ekstraklasy nie przekładają się na współpracę z Urzędem Miasta. Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia czerwono-niebieskich.

 

„Pragniemy poinformować, że w związku z decyzją władz miasta o rozwiązaniu umowy z klubem RKS Raków Częstochowa S.A. na promocję miasta poprzez piłkę nożną, klub nie otrzyma 500 tys. zł dotacji. Dodatkowo klub został obciążony karą w wysokości 100 tys. zł.

W piątek 3 listopada 2017 r. na konto klubu miały wpłynąć środki z tytułu zawartej umowy. Tego dnia otrzymaliśmy jednak pismo, w którym Urząd Miasta poinformował nas o wycofaniu się z wcześniejszych ustaleń. Nie jesteśmy w stanie zgromadzić w krótkim czasie tak dużej kwoty, która pokryłaby nasze bieżące zobowiązania. Po raz pierwszy od ponad 3 lat nie będziemy w stanie wypłacić pracownikom wynagrodzeń w terminie. Sytuacja ta dotyczy nie tylko zawodników i trenerów pierwszej drużyny, ale także pracowników administracyjnych oraz pracowników Akademii Raków. Wycofanie się z umowy w negatywny sposób wpłynie również na funkcjonowanie i rozwój klubu.

 

Jesteśmy bardzo zaskoczeni tą decyzją, tym bardziej, że Raków Częstochowa awansował do Nice 1 Ligi, gdzie odnosi kolejne sukcesy, co przekłada się również na wzmocnienie wizerunku miasta. Sytuacja jest tym bardziej niepokojąca, że w bieżącym roku zaangażowanie władz miasta w rozwój klubu diametralnie zmalało. Dla przypomnienia tak układały się środki przeznaczane na Raków w ramach promocji miasta poprzez sport w ubiegłych latach:

 

2014 (2 Liga): 200 tys. zł
2015 (2 Liga): 700 tys. zł
2016 (2 Liga): 1,5 mln zł

2017 (1 Liga): planowane 500 tys. zł, po decyzji z 3. listopada -100 tys. zł.

 

Cały czas mamy jednak nadzieję, że włodarze Miasta Częstochowa zmienią swoją decyzję i będą dalej wspierać Raków Częstochowa w osiąganiu kolejnych sukcesów”.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze