Skład Kołtonia na Urugwaj w nowym ustawieniu

Piłka nożna

Reprezentacja Polski już 10 listopada zagra towarzysko z Urugwajem, czym rozpocznie cykl przygotowawczy do mistrzostw świata w Rosji. Wiele mówi się, że Adam Nawałka będzie chciał przetestować ustawienie z trzema obrońcami. Taki właśnie wariant zaproponował ekspert Polsatu Sport, Roman Kołtoń.

Adam Nawałka kilka dni temu przedstawił pełną kadrę powołaną na mecze z Urugwajem (10.11) i Meksykiem (13.11). W składzie znaleźli się debiutanci, a to nie koniec niespodzianek, które ma nam zaserwować selekcjoner. Nawałka rozważa przetestowanie tak popularnego ostatnio systemu gry trójką obrońców. Jak mógłby zestawić skład? Propozycję przedstawił Roman Kołtoń.
 
Ekspert Polsatu Sport do obronnej trójki obok Michała Pazdana i Kamila Glika desygnował Thiago Cionka. Wahadła, pod nieobecność Łukasza Piszczka mieliby zająć Jakub Błaszczykowski i Maciej Rybus. Ostatnio na lewej stronie boiska u Nawałki z powodzeniem grał Bartosz Bereszyński z Sampdorii.
 
W składzie Kołtonia nie znalazł się jednak jego klubowy kolega, znajdujący się w wysokiej formie Karol Linetty, chociaż jego świetne występy nie zostały niezauważone. "Może w środku pola Linetty za Mąkę? Karol w gazie niesamowitym!". W jego miejsce w jedenastce zobaczymy etatowego reprezentanta, Krzysztofa Mączyńskiego, który środek pola ma zdominować u boku Grzegorza Krychowiaka i Piotra Zielińskiego.
 
Ofensywny duet mają stworzyć Robert Lewandowski i Kamil Grosicki. Skrzydłowy Hull City miałby w ramach nowej taktyki grać bliżej typowej "dziewiątki".
 
Ponadto pożegnalne minuty z reprezentacją między słupkami ma spędzić Artur Boruc. Czy ten wariant może wypalić?
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie