WT w tenisie stołowym: Czworo Polaków zagra w Magdeburgu

Inne
WT w tenisie stołowym: Czworo Polaków zagra w Magdeburgu
fot. PAP

Czworo polskich tenisistów stołowych - Natalia Partyka, Natalia Bajor, Jakub Dyjas, Patryk Zatówka - wystąpi w turnieju najwyższej rangi World Tour Platinum w Magdeburgu. Zawody odbędą się w terminie 7-12 listopada.

W kwalifikacjach singla Partyka (SKST Mart Hodonin/Czechy), Bajor (AZS UE Wrocław) i Zatówka (Kolping Frac Jarosław) będą mieli w grupach tylko rywali z Azji. Najlepiej wylosował Dyjas (Liebherr Ochsenhausen), brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy, który zmierzy się ze Słowakiem Lubomirem Pistejem i Portorykańczykiem Danielem Gonzalezem.

20-letnia Bajor będzie rywalizowała m.in. z wielokrotną medalistką mistrzostw świata (debel, mikst, drużyny) 38-letnią reprezentantką Hongkongu Tie Yaną.

Dyjas niedawno wrócił do gry po kontuzji ramienia. W meczu Ligi Mistrzów poniósł porażkę z Koreańczykiem Cho Seungminem, zaś w niedzielę w spotkaniu Bundesligi wygrał z Anglikiem Samuelem Walkerem 3:1.

Na liście zgłoszonych w grze podwójnej byli Partyka i Bajor oraz Dyjas i Hiszpan Alvaro Robles.

- Niestety, wraz z Alvaro nie zagramy, ponieważ w World Tour Platinum mogą startować tylko 24 duety - osiem rozstawionych i 16 w eliminacjach. My byliśmy z nr 27 jako trzeci debel na liście oczekujących. Nie dostaliśmy się do zawodów. Na szczęście kłopoty zdrowotne mam już za sobą i powalczę w singlu - powiedział Dyjas.

Ostatni turniej cyklu WT rozegrany zostanie w dniach 13-19 listopada w Sztokholmie, z udziałem m.in. Li Qian (Siarka-ZOT Tarnobrzeg). Wielki finał odbędzie się od 14 do 17 grudnia w Astanie (Kazachstan).

no, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze