ATP Next Gen Finals: Tenisista przypomniał sobie o zasadach gry... w trakcie akcji! (WIDEO)

Tenis

Zabawna sytuacja miała miejsce w meczu turnieju ATP Next Gen Finals. Shapovalov w trakcie akcji przypomniał sobie, że w tych rozgrywkach obowiązują nieco inne zasady. Po serwisie Chunga piłka dotknęła górnej taśmy i spadła na jego połowę. Kanadyjczyk wykazał się fantastycznym refleksem i ogromną szybkością w ostatniej chwili broniąc piłkę.

Organizatorzy wprowadzili kilka zmian w zasadach gry w trakcie turnieju ATP Next Gen Finals. Oprócz braku korytarzy deblowych na kortach i kilku innych zmian zawodnicy mogą zaserwować w górną taśmę siatki. Tradycyjne zasady głoszą, że w takiej sytuacji należy powtórzyć serwis. W tych rozgrywkach zahaczenie o siatkę nie jest błędem.

W piątym gemie czwartego seta rywalizacji przy serwisie Hyeona Chunga moment zawahania miał Denis Shapovalov. Piłka po zagraniu Koreańczyka zatańczyła na taśmie i przewinęła się na stronę utalentowanego osiemnastolatka. Kanadyjczyk ruszył do niej i udowadniając, że ma znakomity refleks zdołał ją podbić.

Ostatecznie akcja szczęśliwie zakończyła się dla Chunga, który zdobył punkt po błędzie Shapovalova. Ten od początku był stroną broniącą. Mógł rozstrzygnąć wymianę na swoją korzyść, lecz zabrakło mu kilku centymetrów, aby trafić w kort.

 

Cała sytuacja w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze