Electronic w Natus Vincere. Seized wypożyczony do FlipSid3

E-sport
Electronic w Natus Vincere. Seized wypożyczony do FlipSid3
fot. HLTV.org

Transfer na linii Natus Vincere – FlipSid3 Tactics znalazł swoje potwierdzenie. Do składu Na’Vi oficjalnie dołączył młody Rosjanin - Denis ‘electronic’ Sharipov. W F3 chwilowo zastąpi go Denis ‘seized’ Kostin.

Zarząd Na’Vi chęć zakontraktowania electronica wyraził już kilka miesięcy temu, ale wymagające negocjacje przeszkodziły w dopięciu zmiany na ostatni guzik. W zeszłym miesiącu seized poprosił jednak swoich przełożonych o przeniesienie na rezerwę, przez co zespół Danylo ‘Zeusa’ Teslenki wznowił rozmowy z włodarzami FlipSid3. - To były najtrudniejsze negocjacje dotyczące transferu w mojej karierze i cieszę się, że osiągnęliśmy porozumienie - powiedział w oświadczeniu prezes Natus Vincere, Jewhen Zołotarow.

- Wierzę, że electronic pomoże zespołowi wrócić na światową scenę, a fani będą cieszyć się jego sukcesami. Chciałbym również życzyć powodzenia Kostinowi, który tworzył historię zespołu przez cztery lata. Zawsze byłeś profesjonalnym i lojalnym graczem, co jest rzadkością w dzisiejszych czasach. Dziękuję, Dan – dodał członek zarządu esportowego giganta ze wschodu.

Jednym z warunków wykupienia Sharipova okazało się wypożyczenie seizeda do FlipSid3. Rosjanin będzie występował w barwach F3 do końca roku. Po jego zakończeniu zostanie natomiast wolnym agentem. Jeśli jednak skład pozytywnie przejdzie przez kwalifikacje do Majora, Kostin weźmie udział również na mistrzowskim turnieju w Bostonie.

Seized w Natus Vincere występował od 2013 roku i wraz z żółto-czarnymi rywalizował na wszystkich jedenastu Majorach. Dwukrotnie doszedł w nich zresztą do wielkiego finału: w Cluj-Napoce oraz Columbus.

Skład Natus Vincere:

 

Danylo "Zeus" Teslenko
Ioann "Edward" Sukhariev
Aleksandr "s1mple" Kostyliev
Egor "flamie" Vasilyev
Denis "electronic" Sharipov

Skład FlipSid3 Tactics:

 

Andrey "B1ad3" Gorodenskiy
Georgi "WorldEdit" Yaskin
Yegor "markeloff" Markelov
Jan "wayLander" Rahkonen
Denis "seized" Kostin (wypożyczenie)

Dziewiętnastoletni electronic w FlipSid3 występował od połowy 2016 roku. W tym czasie zwyciężył DreamHack Leipzig oraz dwukrotnie pojawił się na Majorze. Jego talent przerósł najśmielsze oczekiwania ekspertów, pracodawców i kolegów z kadry. Od jakiegoś czasu dotychczasowa formacja stopowała możliwości rozwoju młodego Rosjanina. Kontrakt w Na’Vi ma pomóc rozwinąć mu skrzydła, jednocześnie wyciągając ukraiński klub z dołka.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze