MŚ 2018: Niemcy wystąpią w strojach nawiązujących do mistrzowskiego tytułu

Piłka nożna
MŚ 2018: Niemcy wystąpią w strojach nawiązujących do mistrzowskiego tytułu
fot.Cyfrasport

Piłkarze Niemiec wystąpią podczas mistrzostw świata w Rosji w 2018 r. w strojach podobnych do tych, w jakich zdobyli złote medale podczas mundialu we Włoszech w 1990 r. Nowe ubiory zawodnicy zaprezentują w piątek podczas towarzyskiego meczu z Anglią na Wembley.

Na białych koszulkach są czarne i szare delikatne pasy, przed 27 laty były to barwy narodowe: czarny, czerwony i żółty. Zawodnicy reprezentacji cieszą się, że zagrają właśnie w takich koszulkach i spodenkach. - Pamiętam dresy z roku 1990 i zauważyłem od razu podobieństwo między starymi i obecnymi strojami. To znakomity pomysł na mundial - powiedział obrońca Mats Hummels, mistrz świata z 2014 r. z Brazylii, który w 1990 roku miał niespełna dwa lata.

 

W finale mundialu w Rzymie Niemcy pokonali na Stadio Olimpico Argentynę 1:0. Arbitrem spotkania na Wembley będzie Paweł Raczkowski. Będzie to pierwsze spotkanie w Anglii z systemem wideoweryfikacji - VAR.

 

Mecz Anglii z Niemcami w Londynie to jeden ze szlagierów listopadowych spotkań towarzyskich. Oba zespoły bez żadnych kłopotów wywalczyły awans na mistrzostwa świata w Rosji. Broniący tytułu Niemcy wygrali swoją grupę eliminacyjną z kompletem zwycięstw, zaś Anglicy w dziesięciu meczach zanotowali osiem wygranych i dwa remisy.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze