Polska - Urugwaj. Glik: Żałuję, że Suarez nie zagra. Mamy kilka spraw do wyjaśnienia

Piłka nożna

Piłkarz reprezentacji Polski Kamil Glik żałuje, że w piątkowym meczu towarzyskim w Warszawie w drużynie Urugwaju zabraknie Luisa Suareza. Dobrze zna jednak innego napastnika tej reprezentacji Edinsona Cavaniego.

W listopadzie 2012 roku Polska przegrała w Gdańsku z Urugwajem 1:3. Dobrze tego spotkania nie może wspominać Glik, ponieważ strzelił bramkę samobójczą po dośrodkowaniu Suareza i miał udział przy dwóch pozostałych golach dla rywali.

- Dokładnie pamiętam ten mecz. Szkoda, że teraz nie będzie Suareza, bo lubię takie pojedynki i byłaby okazja, aby wyjaśnić sobie na boisku kilka spraw. Jednak teraz jestem innym zawodnikiem, a reprezentacja Urugwaju jest inną drużyną – ocenił Glik.

Dodał, że dobrze zna Cavaniego, przeciwko któremu rywalizował w lidze włoskiej.

- Edinsona znam jeszcze z czasów gry w Serie A. Teraz mam przyjemność grać przeciwko niemu w lidze francuskiej. To na pewno czołowy napastnik na świecie, który co roku strzela worek bramek. Jest jednym z najważniejszych piłkarzy w reprezentacji Urugwaju – dodał.

Selekcjoner Adam Nawałka sygnalizował, że w najbliższych meczach będzie chciał wypróbować ustawienie z trzema obrońcami.

- Na pytanie, czy mamy odpowiednich wykonawców do tego systemu, odpowiedź poznamy właśnie po najbliższych meczach. Mam przetarcie w tym ustawieniu, bo w Torino grałem takim systemem przez trzy sezony. Wydaje mi się, że mamy odpowiednich zawodników do gry w tym ustawieniu – ocenił obrońca AS Monaco.

We wtorek o godz. 17.45 biało-czerwoni będą trenowali na stadionie Polonii Warszawa, a w środę rano na obiekcie KS ZWAR. W czwartek przeprowadzą oficjalny trening na PGE Narodowym, gdzie dzień później podejmą reprezentację Urugwaju.

W niedzielę o godz. 11.30 reprezentacja Polski wyleci do Gdańska. Tam odbędzie się oficjalny trening, a w poniedziałek mecz towarzyski z Meksykiem.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie