Utrata tak ważnego sponsora jakim było CCC bez wątpienia stanowi dla związku dotkliwy cios. Firma od lat wykładała pieniądze na kolarską reprezentację Polski, a także finansowała wiele projektów na terenie kraju.

 

"W związku z utratą zaufania do zarządu Polskiego Związku Kolarskiego, firma CCC wycofuje się ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego w trybie natychmiastowym. Prosimy o niezwłoczne usunięcie wszystkich logotypów, znaków oraz wszelkich informacji o CCC ze strony internetowej, mediów społecznościowych, materiałów promocyjnych, jak również innych kanałów wizerunkowych Polskiego Związku Kolarskiego. Równocześnie prosimy o usunięcie brandingu CCC ze wszystkich materiałów promocyjnych, marketingowych oraz wizerunkowych, w tym strojów polskiej reprezentacji kolarskiej, samochodów oraz autobusów, do końca grudnia 2017 roku" - napisał prezes  CCC Dariusz Miłek.

 

W odpowiedzi PZKol wystosował własne oświadczenie.

 

"W związku z zawarciem umowy z PKN Orlen S.A. jako sponsorem strategicznym oraz sponsorem technicznym OTCF S.A. do końca 2020 r. (Igrzyska Olimpijskie w Tokio) CCC S.A. nie zaakceptowało nowych warunków współpracy z PZKol. O zmianie sponsora głównego w miejsce CCC S.A. PZKol poinformuje na konferencji wspólnej z nowym sponsorem we właściwym czasie" - głosi oświadczenie podpisane przez prezesa Dariusza Banaszka.