PSG przestraszyło się presji? Gwiazdy na wylocie!

Piłka nożna
PSG przestraszyło się presji? Gwiazdy na wylocie!
fot. PAP

Wiele osób publicznych apelowało już do UEFA, by Paris Saint-Germain zostało wykluczone z europejskich pucharów. Klub z Francji chyba w końcu stwierdził, że czas coś zmienić. W związku z tym kilka gwiazd może już niedługo opuścić Parc des Princes!

Kupno Neymara za 222 miliony euro oraz obejście prawa poprzez wypożyczenie Kyliana Mbappe z AS Monaco i zobowiązanie się do zapłaty 180 milionów w przyszłym sezonie wyraźnie rozwścieczyło wielu prezesów najważniejszych klubów z Europy. Najbardziej stanowczy wydawał się przewodniczący La Liga Javer Tebas, który nazwał działa PSG "finansowym dopingiem", żądając usunięcia Francuzów z rozgrywek europejskich.

 

UEFA bacznie się przygląda poczynaniom finansowym PSG oraz ewentualnemu naruszeniu Finansowego Fair Play, ale stanowczych decyzji na razie nie podejmuje. Po przeprowadzeniu precyzyjnego śledztwa okazało się, że w klubowej kasie brakuje 70 milionów euro, co oznacza, że już niedługo z Parc des Princes mogą odejść niektóre gwiazdy. A tych niezadowolonych z aktualnej sytuacji zapewne nie brakuje. Do tego wszystkiego dochodzi specjalne traktowanie Neymara.

 

Aktualnie tercet ofensywny tworzą Neymar-Edinson Cavani-Mbappe. Unaiowi Emery'emu trudno będzie rozdzelić trójkę, która gwarantuje mu wielką siłę ognia i mnóstwo bramek. W związku z tym na wylocie ma się znajdować m.in. Lucas Moura! Brazylijczyk w tamtym sezonie był ważną postacią PSG, strzelił prawie 20 goli, ale w tym zagrał w zaledwie pięciu meczach, na co składa się 71 minut! Taki wynik z pewnością go nie zadowala, zwłaszcza że w przyszłym roku odbędą się mistrzostwa świata.

 

Kolejnym zawodnikiem, który może odejść z PSG, jest Angel di Maria. Argentyńczyk występuje częściej od Brazylijczyka, występuje nawet w pierwszym składzie, ale i tak nie jest zadowolony ze swojej roli. Klub z wielką chęcią pozbyłby się go za konkretną sumą.

 

Istnieje jeszcze plan "B", gdyby nikt nie wyraził zainteresowania Mourą lub di Marią. Wtedy PSG rozważyłoby sprzedaż... Cavaniego! Za urugwajskiego napastnika spokojnie będzie można otrzymać nawet więcej niż 70 milionów euro...

 

Czy już niedługo zobaczymy wielkie zmiany w PSG?

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze