Wisła po przegranej zrewanżowała się Piastowi w kuluarach jego stadionu (WIDEO)

E-sport
Wisła po przegranej zrewanżowała się Piastowi w kuluarach jego stadionu (WIDEO)
fot. Cyfrasport

Kiedy Piast Gliwice ogrywał Wisłę Płock na murawie swojego stadionu, w specjalnie przygotowanej strefie VIP "Nafciarze" odpowiednio się rywalom odgrywali. To "Niebiesko-Biali" zwyciężyli bowiem pierwsze bezpośrednie starcie esportowych sekcji z ekstraklasy.

Pod stadion Gliwickiego Klubu Sportowego – w ramach 14. kolejki piłkarskiej ekstraklasy – przyjechał autokar z Płocka. Jak się okazało, wysiadł z niego również esportowy reprezentant Wisły. Równolegle do piłkarskiego pojedynku odbywało się bowiem pierwsze tego typu wydarzenie esportowe w Polsce - klubowa konfrontacja w grę FIFA.

Bartosz ‘seVen’ Majewski z esportowej sekcji Piasta Gliwice zmierzył się z reprezentantem Wisły Płock – Tomaszem ‘Bryke’ Beczakiem. Po trzyczęściowym spotkaniu Bryke ostatecznie ograł seVena wynikiem 2:1. Można powiedzieć więc, że 14. kolejka ekstraklasy w pewnym sensie zakończyła się remisem. Na gliwickiej murawie triumfowały Piastunki, ale na boisku wirtualnym lepsi okazali się Nafciarze.

 


- Mamy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości piłkarze będą jeździć w jednym autokarze z esportowcami, podobnie jak już od dawna dzieje się w lidze francuskiej – ogłosili włodarze Piasta Gliwice, organizatora przedsięwzięcia. - Kto wie? Być może tego typu rozgrywki nie będą odbywać się tylko w grze FIFA, ale również CS, LOL, Dota 2, Rocket League i każdym innym tytule, który przenosi fanów do esportowego świata tych niezwykle emocjonujących i coraz popularniejszych wirtualnych zmagań – dodali.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze