Polska - Urugwaj: Boruc wykona karnego w pożegnalnym meczu?

Piłka nożna

Czwartkowa konferencja reprezentacji Polski w dużej mierze poświęcona była Arturowi Borucowi i jego pożegnaniu z kadrą. Na tapecie pojawiła się nawet kwestia wykonania przez bramkarza ewentualnej jedenastki w piątkowym meczu z Urugwajem. Co na to selekcjoner Adam Nawałka?

Jeden z dziennikarzy zanim zadał Nawałce pytanie, opowiedział o tym, jak Piotr Zieliński i Paweł Wszołek w grze FIFA 18 nieco rozszerzyli rolę Boruca w piątkowym starciu z Urugwajem. Na koniec 37-letni bramkarz wykonywał nawet rzut karny i w ten piękny sposób pożegnał się z reprezentacją. Selekcjoner zapytany o to, czy przeszedł mu przez myśl taki scenariusz, odpowiedział:
Artur doskonale wykonuje rzuty karne, wiem to z treningów, wiele razy podchodził do jedenastek i zawsze broniący miał z jego strzałami duże problemy. Natomiast czy wykona ewntualny rzut karny w meczu z Urugwajem, to już jest tajemnica szatni i kwestia taktyczna, a więc nie będę jej tutaj zdradzał.
Boruc co prawda nigdy nie był polskim Rogerio Cenim, ale swój epizod w wykonywaniu jedenastek ma. To stało się w jego trzecim sezonie w Legii Warszawa. 8 czerwca 2004 roku stołeczny klub podejmował w Ekstraklasie Widzew Łódź. Przy stanie 3:0 dla gospodarzy, w polu karnym gości został sfaulowany Jacek Magiera. I choć na murawie znajdował się rasowy napastnik Marek Saganowski, do jedenastki podszedł Boruc i pewnym strzałem pokonał Norberta Tyrajskiego. Ostatecznie Legia wygrała mecz 6:0.

Czy w tym szczególnym meczu los znów sprawi Borucowi prezent?

Wypowiedź Adama Nawałki w załączonym materiale wideo.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze