Grosicki: Chcę zagrać w ataku

Piłka nożna

W spotkaniu Polska - Urugwaj trener Adam Nawałka najprawdopodobniej przetestuje ustawienie 1-3-5-2. Podczas przedmeczowej konferencji prasowej Kamil Grosicki przyznał, że widzi się w tej formacji w roli napastnika.

Jednym z głównych tematów poruszanych przed towarzyskimi meczami Polski z Urugwajem i Meksykiem jest ustawienie, w jakim zagra kadra Nawałki. Na przedmeczowej konferencji odniósł się do tego sam Grosicki, który przyznał, że w formacji 1-3-5-2 nie lubi grać jako tak zwany wahadłowy.

 

- Jeśli zagramy 3-5-2, to widzę się w ataku. Grałem już tak kiedyś w Jagiellonii z Tomkiem Frankowskim, nie jest to dla mnie obca pozycja. Gra na wahadle nie jest moją silną stroną, ale na pewno znajdzie się dla mnie miejsce z przodu - powiedział uśmiechając się do trenera Nawałki 29-latek.

 

W obu spotkaniach towarzyskich szkoleniowiec reprezentacji nie będzie mógł skorzystać z Roberta Lewandowskiego, który jest kontuzjowany. Do dyspozycji trenera pozostają więc Kamil Wilczek, Mariusz Stępiński i Jakub Świerczok.

 

Mecz Polska - Urugwaj rozpocznie się w piątek o 20:45 w Warszawie. Z Meksykiem Polacy zmierzą się w poniedziałek w Gdańsku o tej samej porze.

KJ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze