PlusLiga: Nieudany powrót Antigi do Bełchatowa

W spotkaniu inaugurującym 9. kolejkę PlusLigi siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali z Onico Warszawa 3:0. Gospodarze wygrali w trzech setach, choć poszczególne partie miały wyrównany przebieg – dwie z nich zakończyły się rywalizacją na przewagi.

Do Bełchatowa, w roli trenera Onico Warszawa, zawitał Stephane Antiga – legenda Skry (grał tu w latach 2007–11 i 2013–14, zdobywając m.in. pięć tytułów mistrza Polski). W składzie Onico znaleźli się też inni byli siatkarze tej drużyny: Andrzej Wrona i Wojciech Włodarczyk.

Premierowa odsłona starcia PGE Skry z Onico miała wyrównany przebieg, a wynik długo oscylował wokół remisu (5:5, 10:10, 15:15). W końcówce, po asie serwisowym Srećko Lisinaca gospodarze prowadzili 23:21, ale siatkarze ze stolicy zdołali doprowadzić do  rywalizacji na przewagi. W niej skuteczny atak Milada Ebadipura i blok Patryka Czarnowskiego przechyliły szalę zwycięstwa na stronę PGE Skry (26:24).

Druga odsłona rozpoczęła się od przewagi przyjezdnych (1:4), jednak bełchatowianie szybko opanowali sytuację i od stanu 11:11 zaczęli wypracowywać sobie przewagę. Po skutecznym ataku Karola Kłosa prowadzili już 18:13. Choć goście gonili wynik, a w końcówce złapali nawet kontakt z rywalami (23:22), decydujące piłki znów padły łupem siatkarzy Skry. Skuteczny atak Bartosza Bednorza ustalił wynik na 25:22.

Trzeci set to również zacięta walka obu drużyn, skuteczne serwisy Mariusza Wlazłego (4:3), Kłosa (11:9) po stronie gospodarzy oraz Bartosza Kwolka (13:13) i Antoine Brizarda (17:17) w ekipie gości. Zagrywka odegrała kluczową rolę w tym secie, który zwieńczyła rywalizacja na przewagi. Zakończył go as Bednorza (28:26). MVP: Srecko Lisinać.

28:26! #zwycięstwo #TeamSkra #goSkra #PlusLiga #SiatkarskaGraOTron

A post shared by PGE Skra Bełchatów (@pgeskra) on Nov 9, 2017 at 10:44am PST

PGE Skra Bełchatów - Onico Warszawa 3:0 (26:24, 25:22, 28:26)

PGE Skra: Bartosz Bednorz, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Srećko Lisinac, Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły – Robert Milczarek (libero) oraz Patryk Czarnowski, Marcin Janusz, Nikołaj Penczew, Szymon Romać.
Onico: Antoine Brizard, Nikola Gorgiev, Bartosz Kwolek, Jan Nowakowski, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) oraz Guillaume Samica, Sharon Vernon-Evans, Sebastian Warda.