Polska - Urugwaj: Kołtoń wytypował skład

Piłka nożna

Reprezentacja Polski 10 listopada zmierzy się w meczu towarzyskim z Urugwajem. Będzie to pierwszy sprawdzian przed mistrzostwami świata 2018 w Rosji. Kadra Nawałki może zaprezentować się w zupełnie innym ustawieniu. Przewidywany skład podał ekspert Polsatu Sport, Roman Kołtoń.

Skład reprezentacji Polski na mundial w 1974 roku był ogromnym zaskoczeniem. Pomysł narodził się wtedy w głowie Kazimierza Górskiego. Teraz tworzy go Adam Nawałka. Przewidywane są spore zmiany względem tego, jak wyglądała kadra w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji. Polacy mają wyjść na boisko z trójką obrońców. Możliwe również, że dwóch zawodników wystąpi na pozycji numer dziesięć. Swój kolejny, nieco skorygowany plan na wyjściową jedenastkę przedstawił Roman Kołtoń.

 

- Rewolucja taktyczna i personalna reprezentacji Polski - powiedział ekspert Polsatu Sport opisując prognozowany skład. Pewniakiem w linii obrony jest Kamil Glik. W miejsce kontuzjowanego Michała Pazdana testowany na treningach był Jarosław Jach. Obok nich najprawdopodobniej zagra Thiago Cionek, a alternatywą dla niego jest Artur Jędrzejczyk.

 

Za boki pomocy odpowiadać mają Bartosz Bereszyński i Maciej Rybus. Zdaniem Kołtonia trener Nawałka zdecyduje się na zagęszczenie środka pola. Przed Grzegorzem Krychowiakiem i Krzysztofem Mączyńskim zagrają Jakub Błaszczykowski i Kamil Grosicki. To zaskoczenie w porównaniu do poprzedniej prognozy, która zakładała, że ci dwaj zawodnicy zajmą wahadła.

 

Największą niewiadomą jest to, kto zastąpi gwiazdę polskiej kadry, Roberta Lewandowskiego, na pozycji napastnika. Ekspert Polsatu Sport typuje na to miejsce dwóch zawodników: Jakuba Świerczoka z Zagłębia Lubin i Kamila Wilczka z Broendby. Co ciekawe w jedenastce nie widzi miejsca dla Piotra Zielińskiego grającego na co dzień w Napoli.

 

Między słupkami bramki stanie Artur Boruc, dla którego będzie to spotkanie pożegnalne w biało-czerwonych barwach.

 

- Warto zrobić ten eksperyment tu i teraz. Nie możemy być tak obliczalni jak podczas Euro 2016. To autorska drużyna Adama Nawałki. Jego pomysł zaowocował awansem i ćwierćfinałem Euro oraz awansem na mundial. Do tej pory brakowało nam alternatyw - wyraził swoją opinię Kołtoń.

Trener Nawałka w meczu z Urugwajem nie będzie mógł skorzystać z usług nie tylko Lewandowskiego i Pazdana, ale także podstawowego obrońcy Łukasza Piszczka oraz Arkadiusza Milika, który przeszedł operację kolana.

Prognozowany skład reprezentacji Polski według Romana Kołtonia:

 

Artur Boruc - Thiago Cionek, Kamil Glik, Jarosław Jach - Bartosz Bereszyński, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Maciej Rybus - Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki  - Jakub Świerczok/Kamil Wilczek

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie