Kołtoń ocenia Polaków: Boruc na "10"

Piłka nożna

Reprezentacja Polski zremisowała z Urugwajem 0:0. Był to pierwszy towarzyski mecz kadry Adama Nawałki przed mundialem w Rosji, a zarazem ostatnie spotkanie w drużynie narodowej Artura Boruca. Zobaczcie jak naszych piłkarzy ocenił Roman Kołtoń.

Boruc zaczął od początku i zszedł po 44 minutach. W tym czasie wybronił kilka groźnych uderzeń. Był to jego mecz numer "65" w reprezentacji. Gdy schodził z murawy, piłkarze utworzyli mu szpaler i pogratulowali. Od eksperta Polsatu Sport rzecz jasna otrzymał symboliczną "dychę".

Najwyżej spośród piłkarzy z pola oceniony został Bartosz Bereszyński, który wystąpił na wahadle. W nowym ustawieniu odnalazł się chyba najlepiej spośród Biało-Czerwonych. Najniższą notą była "piątka". Otrzymali ją Thiago Cionek, Łukasz Fabiański, Artur Jędrzejczyk, Maciej Rybus, Jacek Góralski oraz Kamil Wilczek.

Polacy zremisowali z trudnym przeciwnikiem, światową czołówką. Adam Nawałka dał szansę kilku nowym twarzom i zapewne podobnie będzie w poniedziałkowym spotkaniu z Meksykiem.  

Oceny Romana Kołtonia: Boruc 10 (44 Fabiański 5) - Cionek 5 (46 Jędrzejczyk 5), Glik 6, Jach 6 - Bereszyński 7, Krychowiak 6, Góralski 5 (70 Zieliński), Rybus 5 - Błaszczykowski 6,5 (75 Mączyński), Grosicki 6,5 (90 Makuszewski)- Wilczek 5 (66 Świerczok).

Roman Kołtoń, IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie