NHL: 45-letni Jagr strzelił bramkę i miał asystę

45-letni Jaromir Jagr zdobył pierwszą bramkę w barwach Calgary Flames. W czwartkowym meczu ligi NHL jego zespół wygrał z Detroit Red Wings 6:3, a czeski hokeista ponadto asystował przy golu Kanadyjczyka Marka Jankowskiego.

Jagr wpisał się na listę strzelców w 38. minucie, przy stanie 4:2. Natomiast już w 9. asystował przy pierwszym w karierze trafieniu Jankowskiego.

- Oczywiście, każdy pierwszy gol dla zespołu jest wyjątkowy, szczególnie w Kanadzie. Widzę, że fani to doceniają - powiedział Jagr o swej premierowej bramce dla Flames.

W klasyfikacji kanadyjskiej wszech czasów ligi NHL z 1918 pkt - 766 goli i 1152 asysty - ustępuje jedynie legendarnemu Kanadyjczykowi Wayne'owi Gretzky'emu - 2857 pkt. Wśród strzelców czeski weteran jest trzeci (766). Przed nim są Gretzky (894) i Gordie Howe (801).

Sporo emocji było także w innych czwartkowych spotkaniach. Drużyna Minnesota Wild na wyjeździe pokonała Montreal Canadiens 3:0, a w ostatniej tercji hat-trickiem popisał się Jason Zucker.

Z kolei zawodnicy Tampa Bay Lightning potrzebowali zaledwie 122 sekund na zdobycie czterech bramek w pierwszej tercji wyjazdowego meczu z Los Angeles Kings (5:2). Między 10. a 12. minutą krążek w siatce umieszczali kolejno: Nikita Kuczerow, Alex Killorn, Victor Hedman oraz Steven Stamkos.

Kuczerow jest liderem listy najskuteczniejszych graczy tego sezonu - 16 trafień w 17 występach.

W konfrontacji Anaheim Ducks - Vancouver Canucks (4:1) Jakob Silfverberg strzelił dwie bramki w... 35 sekund (41. i 42. minuta).