Polska - Urugwaj: Skrót ostatniego meczu Biało-Czerwonych z Czarnogórą (WIDEO)

Mecz Polska - Urugwaj to dla podopiecznych Adama Nawałki pierwszy sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się w Rosji. Zobaczcie skrót poprzedniego meczu Biało-Czerwonych.

To było spotkania o ogromnym znaczeniu dla podopiecznych Nawałki. Mecz z Czarnogórą, który został rozegrany 8 października, kończył eliminacje mistrzostw świata 2018. Biało-Czerwonym wystarczał remis, by przypieczętować awans.

Polacy szybko zabrali się do roboty. Wynik otworzył Krzysztof Mączyński. Dziesięć minut później drugiego gola dołożył Kamil Grosicki. Do przerwy gospodarze pewnie prowadzili 2:0. W drugiej połowie przez większość czasu spokojnie kontrolowali przebieg gry. Niestety, w 78. minucie goście strzelili honorowego gola. Atmosfera zrobiła się nerwowa, tym bardziej, że pięć minut później było już 2:2...

Na szczęście w szeregach Biało-Czerwonych był Robert Lewandowski. W 85. minucie to właśnie on wykorzystał błąd rywali i strzelił na 3:2. Sto dwadzieścia sekund później było już 4:2. Bramkarza Danijela Petkovicia pokonał jego kolega Filip Stojković.

Polska - Czarnogóra 4:2 (2:0)

Bramki: Mączyński 6, Grosicki 16, Lewandowski 85, Stojković 87 (s) - Mugoša 78, Tomašević 83

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek (46. Maciej Rybus), Kamil Glik, Michał Pazdan, Bartosz Bereszyński - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński (90. Rafał Wolski), Piotr Zieliński, Kamil Grosicki (90. Maciej Makuszewski) - Robert Lewandowski

Czarnogóra: Danijel Petković - Filip Stojković, Emrah Klimenta, Nemanja Mijušković, Žarko Tomašević - Marko Janković, Aleksandar Šćekić, Nikola Vukčević, Mirko Ivanić (67. Sead Hakšabanović), Vladimir Jovović (77. Stefan Mugoša) - Fatos Bećiraj

W załączonym materiale skrót meczu Polska - Czarnogóra.