Ruch Chorzów ukarany walkowerem

Pomyłka kierownika drużyny Ruchu Chorzów Andrzeja Urbańczyka okazała się kosztowna dla 14-krotnego mistrza Polski. W związku z błędem w protokole meczowym ze starcia z Zagłębiem Sosnowiec chorzowianie zostali ukarani przez PZPN walkowerem. Wynik 2:1 dla Zagłębia został więc zweryfikowany na 3:0.

Spotkanie derbowe Zagłębia z Ruchem zostało rozegrane 3 listopada, a na murawie padł wynik 2:1 dla gospodarzy z Sosnowca. Podopieczni Dariusza Dudka wyszli na prowadzenie tuż po przerwie po trafieniu Tomasza Nawotki, ale po kilku minutach stan meczu wyrównał Giacomo Mello. Szalę zwycięstwa na stronę sosnowiczan przechylił w końcówce spotkania Żarko Udoviczić.

Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN ostatecznie zweryfikowała jednak wynik meczu 16. kolejki Nice I ligi jako walkower 0:3 na niekorzyść gości. Wszystko przez pomyłkę kierownika drużyny Ruchu Andrzeja Urbańczyka, który w protokole meczowym umieścił imię i nazwisko Jakuba Bieleckiego, zamiast Artura Balickiego, który faktycznie usiadł na ławce gości.

Zmiana rezultatu nie zmienia faktu, że Ruch nie zdobył w starciu z Zagłębiem żadnego punktu. Chorzowianie nadal zajmują ostatnią lokatę w tabeli, co pośrednio spowodowane jest także odjęciem pięciu punktów przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018.