Selekcjoner Urugwaju pod wrażeniem Polaków!

Piłka nożna

Myślę, że udało nam się spełnić cel, który zakładaliśmy przed meczem. Zagrało wielu graczy z małym doświadczeniem w spotkaniach międzynarodowych. Było naprawdę dobrze. Uważam, że w pierwszej połowie dominowaliśmy - powiedział po meczu z Polską (0:0) Oscar Tabarez, selekcjoner reprezentacji Urugwaju.

Oscar Tabarez, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Urugwaju, po meczu z Polską (0:0) powiedział:

 

- Myślę, że udało nam się spełnić cel, który zakładaliśmy przed meczem. Zagrało wielu graczy z małym doświadczeniem w spotkaniach międzynarodowych. Było naprawdę dobrze. Uważam, że w pierwszej połowie dominowaliśmy. W drugiej Polacy byli lepsi. Obu drużynom zabrakło skuteczności. Moim zdaniem mecz był niezły. Szkoda tylko, że zabrakło bramek. Oba zespoły miały swoje okazje. Biorąc pod uwagę fakt, że graliśmy z zespołem, który jest w czołówce rankingu FIFA, wynik i gra mojego zespołu są dla mnie satysfakcjonujące.

 

- Czy chciałbym spotkać się z Polską w fazie grupowej mundialu? Trudno mi odpowiedzieć. Ciężko wysnuwać dzisiaj jakieś wnioski. Boisko pokaże, jak to będzie wyglądać. Już wcześniej mówiłem, że Polska jest bardzo dobrym zespołem. A jeśli chodzi o losowanie (1 grudnia w Moskwie), nie mamy na to żadnego wpływu. Możemy trafić na Polskę albo jedną z siedmiu innych drużyn z pierwszego koszyka. Nie mam żadnych preferencji. Na mundialu w 2010 roku w RPA trafiliśmy do grupy z gospodarzami, Meksykiem i Francją. Wielu nas przekreślało, a jednak doszliśmy daleko. Polska na pewno będzie ważnym zespołem w mistrzostwach w Rosji. Nie wiem jednak, czy okaże się lepsza od Urugwaju.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze