Boniek wysłał list do prezydenta Częstochowy. "Miłośnicy piłki zostali ukarani"

Piłka nożna
Boniek wysłał list do prezydenta Częstochowy. "Miłośnicy piłki zostali ukarani"
fot. Cyfrasport

Nie milką echa wydarzeń, które niedawno miały miejsce w Częstochowie, gdzie Urząd Miasta wycofał się ze współpracy z pierwszoligowym Rakowem ze względu na zamieszki stadionowe w Chorzowie. Ponadto beniaminek Nice 1 ligi został ukarany przez magistrat grzywną w wysokości stu tysięcy złotych. Głos w tej sprawie zabrał prezes PZPN Zbigniew Boniek, który wysłał list do prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Włodarze Rakowa nie czują się winni za wybryki swoich kibiców podczas meczu ligowego w Chorzowie przeciwko ekipie Ruchu. Sami zainteresowani podkreślają, że nie mieli i nie mogli mieć wpływu na zachowanie kilkunastoosobowej grupy będącej dodatkowo na imprezie organizowanej przez kogoś innego niż RKS.

W podobnym tonie do prezydenta miasta Częstochowy pisze Zbigniew Boniek, który ubolewa nad wydarzeniami w Chorzowie, ale jednocześnie prosi o wyrozumiałość tak, aby prawdziwi miłośnicy piłki nie zostali ukarani. - Budowa prestiżu Nice 1 ligi zajęła nam trochę czasu. Poświęciliśmy na to naprawdę dużo czasu i zaangażowania, jak i środków,  i teraz zbieramy tego owoce, a beneficjentami są kluby piłkarskie. Proszę mi wierzyć, że wydarzenia z meczu w Chorzowie są dla wizerunku naszego „produktu” wystarczającą karą, a środowiskowe oczekiwania to raczej potrzeba uspokojenia i wyciszenia atmosfery – pisze w swoim liście szef PZPN.

Pełną treść listu prezentujemy poniżej.

 

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze