Cavani: Krychowiak jest wojownikiem! Liczę, że wróci do PSG

Piłka nożna

- Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie Grzegorz wróci do PSG. Jak dla mnie ma umiejętności, które pozwalają mu na grę w każdym zespole. To prawdziwy wojownik - stwierdził po meczu Polska - Urugwaj (0:0) gwiazdor PSG Edinson Cavani.

W pomeczowym wywiadzie z Edinsonem Cavanim nie mogło zabraknąć pytania o Grzegorza Krychowiaka. Polaka, którego w PSG bardzo chciał trener Unai Emery, nie czeka już raczej w Paryżu żadna przyszłość. Szybko stracił zaufanie szkoleniowca, nie grał i w końcu powędrował na wypożyczenie do West Bromwich Albion, gdzie próbuje odbudować swoją karierę. Bardzo możliwe, że latem przeniesie się do Anglii na stałe.

Co o koledze z zespołu sądzi Cavani?

- Bardzo go cenię za jego poświęcenie dla zespołu i profesjonalne podejście do treningów. W futbolu jednak często się zdarza, że trafiasz do zespołu, grasz mniej... Tak już po prostu jest. On dobrze wie, że jest dobrym zawodnikiem i życzę mu wszystkiego najlepszego. Oby tylko zachował tę wielką wiarę w siebie, bo dzięki niej zdobędzie jeszcze sporo trofeów - stwierdził Urugwajczyk.

Najciekawszy fragment rozmowy dotyczył jednak ewentualnego powrotu Polaka do stolicy Francji. Cavani sytuację Polaka w PSG widzi w nieco jaśniejszych barwach.

- Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie Grzegorz do nas wróci. Jak dla mnie ma umiejętności, które pozwalają mu na grę w każdym zespole. To wojownik. W karierze wygrał już ważne rzeczy i liczę, że będzie wygrywał również z nami w Paryżu - podsumował 30-latek.

Cała rozmowa z Edinsonem Cavanim w załączonym materiale wideo.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie