Klub z Rzeszowa zagra w siatkarskiej LM

W rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzyń siatkarki Developres SkyRes Rzeszów wygrały z Nova KBM Branik Maribor 3:1. Pierwsze spotkanie również zakończyło się zwycięstwem polskiej drużyny, w tej sytuacji uzyskała ona awans do fazy grupowej LM.

Siatkarki z Rzeszowa w drugiej rundzie kwalifikacji pokonały izraelski klub Hapoel Kefar Sawa (3:1, 3:0), a w pierwszym meczu trzeciej rundy wygrały na wyjeździe z Nova KBM Branik Maribor 3:1. W tej sytuacji ekipa z Polski musiała w rewanżu wygrać dwa sety, by zagrać w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

Premierowa odsłona zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem gospodyń. Siatkarki Developresu szybko uzyskały przewagę, po asie serwisowym Helene Rousseaux prowadziły 6:2, a później utrzymywały dystans (16:10, 20:15). W końcówce nie było wielkich emocji. Przy zagrywkach Jeleny Blagojević podopieczne Lorenzo Micelliego wygrały kilka akcji z rzędu, a wynik seta na 25:15 atakiem po bloku rywalek ustaliła Rousseaux.

W drugim secie rywalki zagrały lepiej i ekipa z Podkarpacia miała na początku problemy (2:6, 4:8). Gospodynie szybko jednak odrobiły straty (9:9) i dzięki skutecznej grze Rousseaux uzyskały prowadzenie. Osiem wygranych piłek z rzędu przyniosło prowadzenie 12:9, które gospodynie utrzymywały w kolejnych akcjach. Po ataku Moniki Ptak miały piłkę setową (24:20), a Rousseaux w kolejnej akcji przypieczętowała awans rzeszowianek do Ligi Mistrzyń.

W tej sytuacji kolejne sety tego spotkania miały już właściwie charakter towarzyski, a trener Micelli rotował składem. Niestety, przełożyło się to na koncentrację siatkarek Developres SkyRes, które w trzeciej partii fatalnie prezentowały się zarówno na przyjęciu, jak i w ataku. Przegrały wyraźnie – 20:25, a decydujący punkt efektowną kiwką wywalczyła Sara Najdic. W czwartej odsłonie gospodynie prowadziły już 19:12, ale pozwoliły rywalkom na odrobienie strat (20:20). Seta i całe spotkanie zakończyła rywalizacja na przewagi, z której zwycięsko wyszły siatkarki z Rzeszowa. Skuteczny blok gospodyń ustalił wynik na 27:25.

Developres SkyRes Rzeszów, podobnie jak Chemik Police i Grot Budowlani Łódź, zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. W edycji 2017/18 wystąpi w niej 16 drużyn, losowanie grup odbędzie się 16 listopada.

Developres SkyRes Rzeszów – Nova KBM Branik Maribor 3:1 (25:15, 25:20, 20:25, 25:27)

Developres SkyRes: Anna Kaczmar, Monika Ptak, Magdalena Hawryła, Jelena Blagojevic, Helene Rosseaux, Adela Helic – Agata Sawicka (libero) oraz Julia Andruszko, Natalia Gajewska, Ewa Żak, Katarzyna Zabińska.

Nova KBM Branik: Sara Najdic, Marina Kaucic, Ela Pintar, Anita Sobocan, Alja Jerala, Iza Mlakar – Roosa Koskelo (libero) oraz Ana Marija Vovk, Ana Mojca Krajnc.