Nice 1 Liga: Chojniczanka mistrzem rundy, Miedź wiceliderem

Piłkarze Chojniczanki Chojnice pokonali na wyjeździe Drutex Bytovię Bytów 3:0 w 17. kolejce i zostali mistrzami rundy jesiennej pierwszej ligi. Prowadząca dotychczas w tabeli Miedź zremisowała w Legnicy z Puszczą Niepołomice 2:2.

Bramki dla zespołu z Chojnic w derbach województwa pomorskiego zdobyli w Bytowie Adam Ryczkowski, Emil Drozdowicz i Krzysztof Danielewicz.

Chojniczanka w niedzielę nie tylko przerwała kiepską serię (w trzech poprzednich meczach ligowych nie zdobyła bramki), ale również została nowym liderem i jednocześnie mistrzem 1. ligi na półmetku. To była bowiem ostatnia kolejka w rundzie jesiennej, choć w listopadzie odbędą się jeszcze dwie awansem z wiosennej.

Na drugie miejsce spadła Miedź. Legniczanie zremisowali u siebie z szóstą Puszczą 2:2, na dodatek do 72. minuty przegrywali 0:2. Później jednak dwie bramki dla gospodarzy zdobył 22-letni napastnik Fabian Piasecki, wprowadzony na boisko w 71. minucie.

Obecnie Chojniczanka ma 31 punktów i o jeden wyprzedza Miedź oraz Odrę. Beniaminek z Opola już w sobotę - w jedynym rozegranym tego dnia meczu - pokonał na wyjeździe coraz słabiej spisującą się Olimpię 2:0. Drużyna z Grudziądza poniosła czwartą porażkę z rzędu i zajmuje dopiero 16. miejsce (spadkowe), z dorobkiem 18 punktów.

Czwarty w tabeli jest Raków Częstochowa (28 pkt). Beniaminek nadspodziewanie gładko pokonał na wyjeździe dobrze spisującą się ostatnio Pogoń Siedlce 3:0, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu.

Z uwagi na powołania piłkarzy do reprezentacji narodowych dwa mecze zostały przełożone. Podbeskidzie Bielsko-Biała zagra ze Stalą Mielec 21 listopada, a dzień później odbędzie się spotkanie Ruchu Chorzów z Wigrami Suwałki.

Wyniki 17. kolejki:

Olimpia Grudziądz - Odra Opole 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Marcin Wodecki (35), 0:2 Szymon Skrzypczak (53).
Żółta kartka - Olimpia Grudziądz: Mateusz Klichowicz, Damian Ciechanowski, Marcin Kaczmarek.
Odra Opole: Mateusz Peroński.
Sędzia:  Łukasz Bednarek (Koszalin).

Miedź Legnica - Puszcza Niepołomice 2:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Maciej Domański (40), 0:2 Longinus Uwakwe (45+2), 1:2 Fabian Piasecki (72),
2:2 Fabian Piasecki (84).
Żółta kartka - Miedź Legnica: Rafał Augustyniak, Marquitos.
Puszcza Niepołomice: Longinus Uwakwe, Marcin Staniszewski.
Sędzia:  Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 2 400.

Pogoń Siedlce - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Hubert Tomalski (36), 0:2 Piotr Malinowski (84), 0:3 Przemysław Oziębała (90+2).
Żółta kartka - Pogoń Siedlce: Daniel Chyła, Paweł Garyga.Raków Częstochowa: Daniel Boateng,
Rafał Figiel, Tomas Petrasek.
Sędzia:  Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 1 586.
W 28 minucie Rafał Figiel nie wykorzystał rzutu karnego, obronił Rafał Misztal.

Górnik Łęczna - GKS Katowice 1:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Patryk Szysz (12-karny), 1:1 Dawid Plizga (86), 1:2 Wojciech Kędziora (87),
1:3 Adrian Błąd (90+2).
Żółta kartka - Górnik Łęczna: Łukasz Tymiński.GKS Katowice: Oktawian Skrzecz, Bartłomiej Kalinkowski.
Czerwona kartka za drugą żółtą - GKS Katowice: Bartłomiej Kalinkowski (79).
Sędzia:  Konrad Kiełczewski (Wasilków). Widzów 1 446.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Szymon Lewicki (30), 1:1 Kamil Zapolnik (40).
Żółta kartka - GKS Tychy: Łukasz Matusiak.Zagłębie Sosnowiec: Arkadiusz Jędrych, Tomasz Nowak,
Vamara Sanogo, Adam Banasiak. Czerwona kartka za drugą żółtą - GKS Tychy: Łukasz Matusiak (90).
Sędzia:  Dawid Bykowczan (Żywiec). Widzów 4 800.

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Marcel Ziemann (14), 1:1 Mateusz Machaj (57-karny), 1:2 Marcel Gąsior (65).
Żółta kartka - Stomil Olsztyn: Paweł Baranowski, Wiktor Biedrzycki.Chrobry Głogów: Michał Ilków-Gołąb,
Mateusz Machaj, Robert Mandrysz, Seweryn Michalski.
Czerwona kartka - Stomil Olsztyn: Daniel Ramirez (94-niesportowe zachowanie).
Sędzia:  Mateusz Złotnicki (Lublin). Widzów 2 054.

Drutex Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Adam Ryczkowski (3), 0:2 Emil Drozdowicz (57), 0:3 Krzysztof Danielewicz (76-głową).
Żółta kartka - Drutex Bytovia Bytów: Janusz Surdykowski, Sławomir Duda, Łukasz Wróbel.
Chojniczanka Chojnice: Paweł Zawistowski, Tomasz Boczek, Wojciech Lisowski, Rafał Grzelak.
Czerwona kartka - Chojniczanka Chojnice: Michał Markowski (86-faul).