PŚ w kolarstwie torowym: Staniszewski i Pszczolarski na podium

Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski zajęli trzecie miejsce w wyścigu madison, kończącym zawody Pucharu Świata na torze kolarskim w Manchesterze. Triumfowali Duńczycy przed Francuzami.

Madison, który na igrzyskach w Tokio w 2020 roku powróci do programu olimpijskiego, to wyścig dwójkami na punkty.

W niedzielę w Manchesterze Polacy w pewnym momencie prowadzili, zgarniając jako pierwsi premię 20 punktów za zdublowanie rywali. Na następnych rundach udało się to również Duńczykom, Francuzom i Hiszpanom. Za Polakami uplasowały się silne duety m.in. z Belgii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Holandii.

Przed tygodniem w Pruszkowie polska para zajęła siódme miejsce, ale na ten wynik miał wpływ bolesny upadek Staniszewskiego na 30 okrążeń przed końcem rywalizacji.

Inni reprezentanci Polski zajęli w niedzielę dalsze lokaty.

Oprócz Staniszewskiego i Pszczolarskiego w madisonie w trzydniowych zawodach w Manchesterze z biało-czerwonych wyróżnił się Mateusz Rudyk, zajmując drugie miejsce w sprincie.

Kolejna runda Pucharu Świata odbędzie się w kanadyjskiej miejscowości Milton (2-3 grudnia).