Szwajcaria - Irlandia Północna. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Szwajcaria - Irlandia Północna. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Szwajcaria po pierwszym meczu barażowym z Irlandią Północną jest bliżej mistrzostw świata w Rosji. Zwycięstwo 1:0 dał jej Ricardo Rodriguez po strzale z rzutu karnego. Goście nie składają jednak broni i zapowiadają walkę w rewanżu. Transmisja meczu Szwajcaria - Irlandia Północna od 17:50 w Polsacie Sport.

Dlaczego obie drużyny znalazły się w barażach? Szwajcarzy jeszcze przed ostatnią kolejką zmagań w grupie B byli na pierwszym miejscu. Rozegrali więc niemal perfekcyjne eliminacje. Niemal, bo w ostatniej serii gier przegrali z Portugalią 0:2 i pomimo kompletu zwycięstw w poprzednich starciach zostali wyprzedzeni przez drużynę Fernando Santosa. Z kolei Irlandia Północna rywalizująca w grupie C wyprzedzona została przez Niemców. Miejsce w barażach Irlandczycy wywalczyli 4 września, kiedy to pokonali u siebie głównych konkurentów do drugiego miejsca w tabeli - Czechów (2:0). Ich planów nie popsuły nawet porażki w dwóch ostatnich kolejkach z Niemcami (1:3) i Norwegią (0:1).

 

W pierwszym meczu Irlandczycy z północy grając u siebie nie zanotowali ani jednego celnego strzału na bramkę rywali, któremu oddali posiadanie piłki i przegrali 0:1 co poważnie ogranicza ich szanse na awans do mundialu. Gola goście tamtego meczu strzelili w 58. minucie  po rzucie karnym. Sędzia podyktował jedenastkę po strzale Shaqiriego i rzekomym odbiciu się piłki od ręki Corry'ego Evansa, co wywołało spore kontrowersje. Na własnym stadionie Szwajcarzy czują się bardzo pewnie i niedzielny mecz ma być dla nich jedynie stemplem na mistrzostwa świata.

 

Transmisja meczu Szwajcaria - Irlandia Północna od 17:50 w Polsacie Sport.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze