ATP Finals: Debiutant pokonał Thiema

Debiutujący w kończącym tenisowy sezon turnieju ATP Finals w Londynie Bułgar Grigor Dimitrow pokonał Austriaka Dominica Thiema 6:3, 5:7, 7:5 w pierwszym meczu grupy Pete'a Samprasa. Wieczorem Hiszpan Rafael Nadal zmierzy się z Belgiem Davidem Goffinem.

Dimitrow jest pierwszym bułgarskim uczestnikiem ATP Finals w 48-letniej historii turnieju. W poniedziałek na korcie zachowywał się jak bardziej doświadczony tenisista od Austriaka. Thiemowi kilka razy puściły nerwy, m.in. w trzecim secie przy stanie 5:5 i 0:30, kiedy "zepsuł" cztery serwisy z rzędu i w ten sposób oddał rywalowi gema. Dimitrow wykorzystał później trzecią piłkę meczową.

W niedzielę odbyły się oba spotkania grupy Borisa Beckera. Niemiec Alexander Zverev wygrał z Chorwatem Marinem Cilicem 6:4, 3:6, 6:4, a Szwajcar Roger Federer okazał się lepszy w dwóch setach od Amerykanina Jacka Socka - 6:4, 7:6 (7-4).

W stawce singlistów londyńskiego turnieju brakuje kilku słynnych nazwisk. Z powodu kontuzji sezon przedwcześnie zakończyli Serb Novak Djokovic (zwycięzca w latach 2008 i 2012-15), Szwajcar Stan Wawrinka oraz ubiegłoroczny triumfator Brytyjczyk Andy Murray.

Do półfinałów turnieju masters awansuje po dwóch najlepszych singlistów z obu grup oraz po dwa najlepsze deble (w grze podwójnej rywalizuje m.in. polsko-brazylijski duet Łukasz Kubot i Marcelo Melo). Decydujące spotkania w hali O2 zaplanowano na 19 listopada.