ATP Finals: Zwycięstwa Zvereva i Federera w pierwszym dniu

Niemiec Alexander Zverev wygrał z Chorwatem Marinem Cilicem 6:4, 3:6, 6:4 w drugim niedzielnym meczu kończącego sezon tenisistów turnieju ATP Finals w Londynie. Wcześniej Szwajcar Roger Federer okazał się lepszy w dwóch setach od Amerykanina Jacka Socka.

Spotkanie Zvereva (nr 3.) z Cilicem (nr 5.) w tzw. Grupie Borisa Beckera było zacięte, trwało ponad dwie godziny. W trzecim secie reprezentant Niemiec przegrywał już 1:3, ale doprowadził do stanu 4:3. Przy wyniku 5:4, mimo serwisu Chorwata, wygrał gema bez straty punkty i w efekcie całe spotkanie.

- Czekałem na ten swój moment. Cieszę się, że potrafiłem odwrócić losy pojedynku - przyznał 20-letni Zverev.

W spotkaniu inaugurującym zmagania singlistów faworyt Szwajcar Roger Federer pokonał po 90 minutach Amerykanina Jacka Socka 6:4, 7:6 (7-4). Szwajcarski tenisista jest rekordzistą pod względem liczby zwycięstw w kończącej sezon imprezie masters. Triumfował w niej sześć razy (2003-04, 2006-07, 2010-11).

W stawce singlistów londyńskiego turnieju brakuje kilku słynnych nazwisk. Z powodu kontuzji sezon przedwcześnie zakończyli Serb Novak Djokovic (zwycięzca w latach 2008 i 2012-15), Szwajcar Stan Wawrinka oraz ubiegłoroczny triumfator Brytyjczyk Andy Murray.

Do półfinałów turnieju masters awansuje po dwóch najlepszych singlistów z obu grup oraz po dwa najlepsze deble (w grze podwójnej rywalizuje m.in. polsko-brazylijski duet Łukasz Kubot i Marcelo Melo). Decydujące spotkania w hali O2 zaplanowano na 19 listopada.