Jemieljanienko wraca do klatki! Zmierzy się z inną legendą

Sporty walki
Jemieljanienko wraca do klatki! Zmierzy się z inną legendą
fot. PAP

Organizacja Bellator ma zamiar zorganizować turniej wagi ciężkiej, który wyłoni mistrza. Wszystko wskazuje na to, że w pierwszej rundzie zmierzą się dwie legendy MMA. Były mistrz PRIDE, Fiodor Jemieljanienko (36-5, 1 NC, 11 KO, 16 SUB skrzyżuje rękawice z byłym czempionem UFC, Frankiem Mirem (19-11, 5 KO, 9 SUB).

Bellator chce zorganizować turniej, który wyłoni nowego mistrza wagi ciężkiej. Finał tego wydarzenia ma mieć miejsce w grudniu 2018 roku. W klatce zobaczymy takie gwiazdy jak Rampage Jackson, Chael Sonnen czy też Matt Mitrione.

 

W pierwszej rundzie ma dojść do pojedynku dwóch gwiazd światowego MMA. Jemieljanienko to jeden z najbardziej znanych zawodników tego sportu. W przeszłości był mistrzem nieistniejącej już organizacji PRIDE. Ostatnio walczył w czerwcu 2017 roku, kiedy to przegrał z Mitrione, wcześniej zwyciężał pięć razy z rzędu.

 

Jego rywal, Mir był dwukrotnym mistrzem UFC w wadze ciężkiej (tytuły wywalczył w 2004 i 2008 roku). Ostatnio jednak przegrał dwa pojedynki, a po drugim z nich, w którym musiał uznać wyższość Marka Hunta, został przyłapany na dopingu i zdyskwalifikowany na dwa lata.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze