Polska - Meksyk: Znamy skład!

Piłka nożna
Polska - Meksyk: Znamy skład!
fot. Cyfrasport

Wielu kibiców zastanawiało się, czy Adam Nawałka pójdzie za ciosem i w spotkaniu z Meksykiem po raz kolejny postawi na ustawienie z trójką obrońcami. Teraz wiemy, że tak też się stanie: Polacy zagrają w takiej formacji jak z Urugwajem, choć zmienią się wykonawcy.

Z Urugwajem na Stadionie Narodowym zabrakło m.in. Roberta Lewandowskiego oraz Michała Pazdana. Nieobecność tego pierwszego ewidentnie dało się odczuć, bo zastępujący go Kamil Wilczek nie do końca skorzystał z danej mu szansy. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a Nawałka był raczej względnie zadowolony z gry swoich podopiecznych. Od razu pojawiły się więc głosy, że Nawałka będzie chciał ponownie przetestować to ustawienie.

 

Mamy przygotowany wariant zarówno z trzema obrońcami, jak i z czwórką defensorów. Decyzja, w jakim ustawieniu taktycznym i personalnym będziemy rozgrywać poniedziałkowe spotkanie, zapadnie dopiero po niedzielnym treningu. Drużyna wygląda w tym systemie bardzo obiecująco, a on sam jest niezwykle ciekawy. Warto na pewno dalej go testować, ale jeszcze nie wiem, w których konkretnie meczach to uczynimy - poinformował selekcjoner na konferencji prasowej.

 

Jak zdradził Roman Kołtoń, reprezentacja Polski zagra z Meksykiem w tym pierwszym wariancie. Blok defensywny stworzą Jarosław Jach, Thiago Cionek oraz Artur Jędrzejczyk, a z bocznych stref będą ich wspomagać Tomasz Kędziora oraz Maciej Rybus. Na środku ataku spotkanie rozpocznie Jakub Świerczok, dla którego będzie to pierwszy występ w reprezentacji od pierwszej minuty, a za jego plecami zagrają Maciej Makuszewski i Piotr Zieliński. Skład uzupełniają Karol Linetty oraz Krzysztof Mączyński.

 

Skład Polski: Szczęsny - Jach, Cionek, Jędrzejczyk - Kędziora, Linetty, Mączyński, Rybus - Makuszewski, Zieliński - Świerczok.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie