Siatkówka

Spór w Jastrzębiu trwa! Klub kibica wydał...

W drugim secie spotkania z cypryjskim zespołem Omonia Nikozja (3:0) Klub Kibica przestał dopingować drużynę z Jastrzębia-Zdroju. W tej sprawie interweniował Salvador Hidalgo Oliva (zobacz załączony materiał wideo). Przyczyną takiego zachowania miał być brak podpisania umowy w zakresie ustalenia warunków współpracy pomiędzy klubem i stowarzyszeniem kibiców. Takim zachowaniem – zdaniem władz klubu – Klub Kibica naruszył atmosferę sportowego święta związanego z wywalczeniem  awansu jastrzębian do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

 

KS Jastrzębski Węgiel S.A. wydał w tej sprawie komunikat, podpisany przez Adama Gorola – Prezesa Zarządu, który poniżej przedstawiamy w całości:

 

"Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. z przykrością informuje, iż z dniem dzisiejszym, tj. 13 listopada br. klub zakończył współpracę ze Stowarzyszeniem Społecznym Klub Kibica KS Jastrzębie-Borynia.

 

Jednocześnie podajemy, że KS Jastrzębski Węgiel S.A. wraz ze swym akcjonariuszem Klubem Sportowym Jastrzębie-Borynia organizuje wsparcie w postaci założenia nowego Klubu Kibica. Serdecznie zapraszamy wszystkich prawdziwych kibiców, w tym członków obecnego Klubu Kibica, do zgłaszania się w naszej siedzibie przy Alei Jana Pawła II nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju w każdy dzień roboczy w godzinach od 8.00 do 15.00 celem złożenia  pisemnej deklaracji przystąpienia do nowego Klubu Kibica lub też o kontakt telefoniczny pod numerem 665 861 765.

 

Powodem powyższej decyzji jest brak podpisania umowy w zakresie ustalenia warunków współpracy oraz skandaliczne i bulwersujące zachowanie się Klubu Kibica podczas wczorajszego meczu eliminacji Ligi Mistrzów naszej drużyny z cypryjskim zespołem Omonia Nikozja. Swoim zachowaniem w trakcie  meczu Klub Kibica naruszył atmosferę sportowego święta związanego z wywalczeniem awansu naszego zespołu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

 

Jako Prezes Zarządu oświadczam, że od kilku miesięcy podejmowałem działania celem ustalenia warunków współpracy z Klubem Kibica, w tym zasad jego funkcjonowania w hali oraz istniejących możliwości wsparcia finansowego. Jednak wsparcie finansowe warunkowałem przedłożeniem przez Zarząd Klubu Kibica preliminarza kosztów oraz zawarcia umowy  regulującej zasady naszej współpracy. W tym też temacie zaproponowałem pisemnie Zarządowi Klubu Kibica spotkanie, które miało odbyć się w dniu 03.11.2017r. bezpośrednio po meczu z Cuprum Lubin, jednak pismem z dnia 27.10.2017r. Zarząd Klubu Kibica odmówił uczestnictwa w takim spotkaniu. Wyrażam głębokie przekonanie, że wyżej opisane działania destrukcyjne to działania wyłącznie pojedynczych osób i jestem przekonany, że wśród obecnych członków Klubu Kibica są prawdziwi kibice i tych zapraszam do dalszej współpracy.

 

Dziękuję wszystkim kibicom, którzy wsparli nasz zespół w ostatnim meczu i proszę o doping w kolejnych meczach".