Sulęcki: Chciałbym zobaczyć Adamka w walce o mistrzostwo świata

Sporty walki

Przed Tomaszem Adamkiem (51-5, 30 KO) kolejne wyzwanie! "Góral" 18 listopada na gali w Częstochowie zmierzy się z Fredem Kassim (18-6-1, 10 KO). Były mistrz dwóch kategorii wagowych po chichu liczy jednak na zapewne ostatni w karierze pojedynek o pas. W takiej walce widziałby go też Maciej Sulęcki.

Adamek w sobotę wyjdzie do swojej  57. walce na zawodowym ringu. Po pokonaniu Solomona Haumono "Góral" wrócił na zwycięską ścieżkę. Przygotowujący się pod okiem Gusa Currena w Osadzie Śnieżka Polak stanie naprzeciwko Kassiego, który w przeszłości walczył m.in. z Jarrellem Millerem czy też Dominikiem Breazealem.

 

Wydaje się, że Adamek będzie faworytem tego starcia. W razie wygranej 40-latek mógłby sobie otworzyć drogę do bardziej znaczących bokserów. Obecnie wszystkie pasy najważniejszych organizacji w wadze ciężkiej posiada trzech bokserów, Anthony Joshua, Deontay Wilder praz Joseph Parker. Dwóch pierwszych wydaje się być poza zasięgiem całej reszty.

 

O Adamku w ciepłych słowach wypowiadała się polska nadzieja, Sulęcki, który jednak zaznaczył, że w ewentualnym starciu z Joshuą, "Górala" nie miałby żadnych szans.

 

- Myślę, że Tomek Adamek z Anthonym Joshuą i Deontayem Wilderem nie ma żadnych szans. Ewentualnie Joseph Parker, który mnie nie porywa, jest nieco mdły. Jeśli dostałby walkę z Joshuą to skończyłoby się nokautem. Na pewno Adamek marzy o pasie i pewnie jest też chęć zarobienia pieniędzy. Ja bym chciał go zobaczyć w walce o pas. Dla polskiego boksu zrobił bardzo dużo.

 

Cała wypowiedź Sulęckiego w załączonym materiale wideo.

 

O gali "Noc Wojowników: Adamek vs Kassi"

 

Już 18 listopada szykuje się kolejne święto polskiego boksu! Do ringu powróci mistrz świata dwóch kategorii wagowych i jeden z najlepszych polskich pięściarzy w historii - Tomasz Adamek (51-5, 30 KO). "Góral" w Częstochowie zmierzy się z niezwykle niebezpiecznym Kameruńczykiem Fredem Kassim (18-6-1, 10 KO). Podczas "Nocy Wojowników" wystąpią także m.in. utalentowani Adam Balski (10-0, 8 KO) czy Robert Parzęczewski (17-1, 10 KO).

 

Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) pas WBC w wadze półciężkiej zdobył 21 maja 2005 roku wygrywając z Australijczykiem Paulem Briggsem w Chicago. Walczył wtedy ze złamanym nosem. Drugi z mistrzowskich tytułów (IBF w wadze junior ciężkiej) odebrał 11 grudnia 2008 r w Newark Steve’owi Cunninghamowi. Z Witalijem Kliczką przegrał 10 września 2011 roku we Wrocławiu. Stawką był pas WBC w wadze ciężkiej należący do Ukraińca, sędzia zatrzymał walkę w 10 rundzie. Adamek jeszcze nie składa broni i cały czas liczy się w grze o mistrzostwo świata w kategorii ciężkiej. Polski pięściarz 24 czerwca udanie powrócił do ringu na gali Polsat Boxing Night pokonując w świetnym stylu australijskiego króla nokautu Solomona Haumono.

 

Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych nie czekał długo na kolejny pojedynek i błyskawicznie przyjął ofertę walki z Fredem Kassim (18-6-1, 10 KO). Kameruńczyk już wielokrotnie pokazywał, że w ringu zawsze daje z siebie wszystko i potrafi sprawić sporo kłopotów każdemu pięściarzowi na świecie. Z jego nieprzewidywalnym i bardzo dynamicznym jak na wagę ciężką stylem sporo kłopotów mieli m.in. Chris Arreola czy Dominic Breazeale. Jego występy zawsze zwiastują ringową wojnę, a w konfrontacji z osobą Tomasza Adamka zwiastuje to świetne widowisko dla kibiców.

 

W Częstochowie okazje do zaprezentowania swoich umiejętności będzie miał również Adam Balski (10-0, 8 KO). Zawsze grzeczny i uśmiechnięty, ale w ringu prezentuje się z zupełnie innej strony. Naturalny talent, który z dużą łatwością wyprowadza złożone kombinacje uderzeń. Przy tym w ringu potrafi być niezwykle cierpliwy, a to cecha wielkich mistrzów. Jeden z najbardziej perspektywicznych pięściarzy w naszym kraju powraca do ringu po przekonującym zwycięstwie z Łukaszem Janikiem i jest coraz bliżej walki o mistrzostwo świata w kategorii junior ciężkiej. Do gali "Noc Wojowników" przygotowuje się wspólnie z Adamkiem i jego sztabem szkoleniowym, na czele którego stoi szkoleniowiec Gus Curren. Amerykanin już ochrzcił Balskiego "przyszłym mistrzem świata" i nie ma w tej kwestii żadnych złudzeń!

 

Kolejny zawodowy pojedynek stoczy także Robert Parzęczewski (17-1, 10 KO). "Arab" po raz kolejny spróbuje udowodnić kibicom, że mimo młodego wieku posiada już umiejętności, które w niedalekiej przyszłości pozwolą mu toczyć pojedynki o pasy najbardziej szanowanych organizacji na świecie. W swoim dorobku już ma młodzieżowe mistrzostwo świata WBO oraz Międzynarodowe Mistrzostwo Polski, a to dopiero początek! Przed własną publicznością potrafi wskoczyć na zupełnie inny poziom i właśnie w częstochowskim ringu czuje się najlepiej.

 

Ponadto w karcie walk gali w Częstochowie znajdują się dwa starcia, których stawką będzie Mistrzostwo Polski. W kategorii półśredniej Łukasz Wierzbicki (13-0, 6 KO) zmierzy się z Michałem Żeromińskim (13-2-1, 1 KO), a w dywizji superlekkiej dojdzie do rewanżowej batalii pomiędzy Michałem Leśniakiem (7-1, 2 KO) oraz Kamilem Młodzińskim (8-2-3, 5 KO).

 

KARTA WALK GALI „NOC WOJOWNIKÓW: ADAMEK VS KASSI”

 

Walka wieczoru o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w kategorii ciężkiej:
Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) vs Fred Kassi (18-6-1, 10 KO)

 

Adam Balski (10-0, 8 KO) vs Demetrius Banks (9-2, 4 KO)

 

Walka o Mistrzostwo Polski w kategorii półśredniej:
Michał Żeromiński (13-2-1, 1 KO) vs Łukasz Wierzbicki (13-0, 6 KO)

 

Robert Parzęczewski (17-1, 10 KO) vs Saidi Mbelwa (43-25-5, 28 KO)

 

Walka o Mistrzostwo Polski w kategorii super lekkiej:
Michał Leśniak (7-1, 2 KO) vs Kamil Młodziński (8-2-3, 5 KO)

 

Mateusz Rzadkosz (5-0-1, 1 KO) vs Tomasz Gromadzki (5-0-1, 1 KO)

 
Damian Wrzesiński (12-1-1, 5 KO) vs Marek Laskowski (9-8-2, 1 KO)

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie