El. MŚ 2018: Z piekła do nieba! Eriksen wprowadził Danię na mundial

Dania pokonała w meczu rewanżowym Irlandię 5:1 i pojedzie na przyszłoroczne mistrzostwa świata do Rosji. Drużyna prowadzona przez Age Hareide przeszła w tym spotkaniu drogę z piekła do nieba, bowiem od szóstej minuty przegrywała 0:1.

W pierwszym pojedynku tych drużyn padł bezbramkowy remis, więc mecz rewanżowy obie drużyny traktowały w kategorii "być albo nie być". Dania po bardzo dobrych występach w fazie grupowej eliminacji marzyła o awansie na mundial i jak się później okazało sen się spełnił.

Pierwsze kilka minut zupełnie zaprzeczyło oczekiwaniom duńskich kibiców. Irlandczycy wyszli na boisko pewni siebie i szybko udokumentowali to bramką. Jeśli ktoś myślał, że rzut wolny z połowy boiska nie jest zagrożeniem, był w błędzie. Po fatalnej próbie interwencji obrońcy Danii Shane Duffy trafił głową do siatki Kaspera Schmeichela! Na Aviva Park zapanowało szaleństwo. W 29. minucie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego w polu karnym Darrena Randolpha zrobiło się zamieszanie. Do piłki doszedł Andreas Christensen, a jego strzał trafił w słupek. Piłka wtoczyła się do siatki, ale blisko całej akcji był Cyrus Christie i kto wie, czy to nie on ostatni dotknął futbolówki. Kilka minut później fantastycznym strzałem popisał się Christian Eriksen podwyższając na 2:1.

Apetyt na bramkę wyraźnie miał Pione Sisto, który kilkukrotnie próbował szczęścia i każdy jego strzał był coraz groźniejszy. To jednak nie on wbił gwóźdź do trumny Irlandii. Kolejne dwa cudowne trafienia z dystansu zanotował gwiazdor reprezentacji Danii Eriksen. To właśnie on wprowadził swoją drużynę na mundial. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry w polu karnym faulowany był Nicklas Bendtner. Szymon Marciniak podyktował rzut karny, a pewnym strzałem wykorzystał go właśnie Bendtner.

Dania jest ostatnią europejską drużyną, która uzyskała awans w barażach. Wcześniej bilety do Rosji wywalczyli sobie Szwajcarzy, Chorwaci i Szwedzi.

Irlandia - Dania 1:5 (1:2)
Bramki: Duffy 6 - Christensen 29, Eriksen 32, 63, 74, Bendtner 90

Irlandia: Darren Randolph - Cyrus Christie, Shane Duffy, Ciaran Clark (71 Shane Long), Stephen Ward - Jeff Hendrick, Harry Arter (46 Aiden McGeady), David Meyler (46 Wesley Hoolahan), Robbie Brady, James McClean - Daryl Murphy

Dania: Kasper Schmeichel - Simon Kjaer, Andreas Christensen, Andreas Bjelland - Yussuf Poulsen (70 Andreas Cornelius), Thomas Delaney, William Kvist, Jens Larsen (54 Peter Ankersen) - Nicolai Jorgensen (84 Nicklas Bendtner), Christian Eriksen, Pione Sisto

KONIEC! DANIA JEDZIE NA MUNDIAL!

Szymon Marciniak wydłużył mecz o dwie minuty.

Rzut karny wykorzystał Nicklas Bendtner!

GOOOOL! IRLANDIA - DANIA 1:5

Rzut karny dla Danii!

Zmiana - Dania: Nicklas Bendtner za Nicolaia Jorgensena

Gospodarze się nie poddają. Walczą ile sił, ale czy to wystarczy...?

Niedawno wprowadzony Long mógł pokonać Schmeichela. Pomylił się naprawdę nieznacznie.

Kolejna próba Sisto. Znowu zabrakło mu centymetrów, a piłka zaszeleściłaby w siatce.

Fatalny błąd w obronie Stephena Warda. Piłka odskoczyła mu wprost pod nogi Eriksena, a on przecież nie marnuje takich sytuacji. To było potężne uderzenie w samo okienko. Chyba jest już pozamiatane.

GOOOL! IRLANDIA - DANIA 1:4!

Zmiana - Irlandia: Shane Long za Ciarana Clarka

Zmiana - Dania: Andreas Cornelius za Yussufa Poulsena

Dośrodkowanie Brady'ego spadło wprost na głowę McCleana, ale ten uderzył nad poprzeczką.

Nadzieja Irlandii powoli gaśnie. Czy będzie ich jeszcze stać na zryw?

Co za strzał Eriksena! Po podaniu Sisto uderzył potężnie zza pola karnego.

GOOOOL! IRLANDIA - DANIA 1:3!

Przewrócony Christie i rzut wolny dla Irlandii.

Niebezpieczne starcie! Poulsen na pełnej szybkości wpadł na łokieć jednego z rywali i teraz leży na murawie.

Christie uderzył mocno i z trudem odbił piłkę duński bramkarz.

Ależ blisko trzeciej bramki Dania! Eriksen wyszedł na czystą pozycję, lecz jego strzał obronił golkiper Irlandii.

Wrzutka z rzutu rożnego Irlandii. Do piłki doszedł Duffy, ale świetnie obronił Schmeichel.

Zmiana - Dania: Peter Ankersen za Jensa Larsena.

Sisto po raz trzeci i za każdym razem coraz groźniej! Z trudem bronił Randolph.

Kolejna próba Sisto, ale bardzo niecelna.

Duńczycy w natarciu. Sisto uderzył prosto w nogi obrońcy gospodarzy. Rzut rożny dla Danii.

Zmiany - Irlandia: Wesley Hoolahan za Davida Meylera i Aiden McGeady za Harrego Artera.

Wracamy!

Z nieba do piekła - tak można opisać sytuację piłkarzy Irlandii. Po bramce na samym początku meczu wydawało się, że nic złego im nie grozi. Nic bardziej mylnego. Najpierw po zamieszaniu w polu karnym Christensen trafił w słupek i piłka wtoczyła się do siatki. Blisko całej akcji był Christie i kto wie, czy to nie on ostatni dotknął futbolówki. Kilka minut później fantastycznym strzałem popisał się Christian Eriksen podwyższając na 2:1. Na Aviva Park wracamy za kwadrans!

Koniec pierwszej połowy!

McClean przewrócił się w polu karnym, ale Szymon Marciniak nie dał się oszukać i nie gwizdnął jedenastki.

Napędziła się gra Duńczyków. Jesteśmy świadkami naprawdę ciekawego widowiska!

Jorgensen zagrał do nabiegającego Eriksena, a ten uderzył przepięknie pod samą poprzeczkę. Randolph nie miał szans.

GOOOL! IRLANDIA - DANIA 1:2!

Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Danię, zamieszanie w polu karnym i bramka! Strzał Christensena odbił się od słupka, a potem wpadła do siatki.

GOOOL! IRLANDIA - DANIA 1:1!

McClean świetnie wszedł w pole karne Schmeichela i jego płaski strzał o centymetry minął słupek.

Co za akcja gospodarzy! Christie fantastycznie zacentrował do Murphy'ego a ten uderzył mocno i wcale wiele mu nie brakowało!

Ależ bomba Sisto! Ponownie kapitalnie bronił golkiper Irlandii.

Christensen świetnie dostrzegł nabiegającego Kvista i wyłożył mu piłkę do strzału. Dobrą interwencją popisał się Randolph.

Delaney próbował wrzucać w pole karne, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

Groźna sytuacja Danii. Przerzut przez całe boisko doszedł do Jensa Larsena, a ten oddał niecelny strzał, a potem źle upadł i cierpi na murawie.

Jeśli ktoś myśli, że po rzucie wolnym z połowy boiska nie może paść bramka, jest w błędzie. Po fatalnej próbie interwencji obrońcy Danii Shane Duffy trafił głową do siatki Kaspera Schmeichela! Szaleństwo na Aviva Park!

GOOOOL! IRLANDIA - DANIA 1:0!

Age Hareide niespokojnie przechadza się wzdłuż linii bocznej. Trener Duńczyków wie, że czeka ich dziś trudne zadanie.

Faulowany Sisto. Rzut wolny dla Danii.

Kvist wrzucił mocno piłkę z autu w pole karne, jednak czujnie zachowali się obrońcy Irlandii.

Która z drużyn będzie ostatnią europejską, która awansuje na mistrzostwa świata? Przekonamy się już niebawem. Zaczynamy!

Znamy składy obu drużyn!

Żadna z drużyn nie ma na swoim koncie tylu prób wywalczenia awansu na ME i MŚ w barażach co Irlandia. Wyspiarze są absolutnymi rekordzistami, bo robią to po raz dziewiąty!

Piłkarze są już na murawie. Za moment hymny obu państw.

W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis, więc kwestia awansu jest otwarta. Kto dołączy do Chorwacji, Szwajcarii i Szwecji i jako zwycięzca barażu pojedzie na mundial?

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Szymon Marciniak!

Witamy w naszej relacji z meczu barażowego do mistrzostw świata Irlandia - Dania!