Liga Mistrzów FIBA: Rosa Radom słabsza od SIG Strasbourg

Koszykarze Rosy Radom przegrali na własnym parkiecie z SIG Strasbourg 63:74 (12:16, 14:14, 18:21, 19:23) w 6. kolejce Ligi Mistrzów FIBA. Była to piąta porażka radomian w grupie C.

Koszykarze Rosy wyrównaną walkę z wicemistrzem Francji toczyli przez pierwsze dwie kwarty. W 5. minucie, po wsadzie piłki do kosza przez Igora Zajcewa prowadzili 11:6. Po dwóch kwartach zespół ze Strasbourga prowadził 30:26, ale druga część meczu należał zdecydowanie do podopiecznych trenera Vincenta Colleta.

Zdominowali oni walkę pod tablicami - w całym meczu wygrali w tym elemencie 45:31, a największą zasługę w takim przebiegu rywalizacji miał francuski środkowy Louis Labeyrie. Uzyskał double-double - 13 zbiórek i 10 punktów.

Meczu nie zapisze do udanych jeden z liderów Rosy Michał Sokołowski, który zdobył dwa punkty, trafiając zaledwie raz w pięciu próbach. Reprezentant Polski miał jednak pięć zbiórek i cztery asysty.

W barwach Rosy dobrze spisywali się jedynie Czech Patrick Auda (10 pkt i osiem zbiórek), oraz najskuteczniejszy Amerykanin Kevin Punter (22 pkt i pięć zbiórek), a to było zbyt mało na wyrównany zespół z Francji, którego koszykarze dobrze spisywali się w defensywie w każdej z czterech części.

W 7. kolejce, po przerwie na mecze reprezentacji w meczach eliminacji MŚ, Rosa zagra 5 grudnia w Słowenii z Olimpiją Lublana.

Rosa Radom - SIG Strasbourg 63:74 (12:16, 14:14, 18:21, 19:23)

Punkty:

Rosa Radom:Kevin Punter 22, Ryan Harrow 12, Igor Zajcew 11, Patrik Auda 10, Filip Zegzuła 3, Maciej Bojanowski 2, Michał Sokołowski 2, Jarosław Trojan 1, Marcin Piechowicz 0, Robert Witka 0, Szymon Szymański 0, Mateusz Szczypiński 0.

SIG Starsbourg: Miro Bilan 13, Michael Dixon 13, Zack Wright 10, Darion Atkins 10, David Logan 10, Louis Labeyrie 10, Jeremy Leloup 3, Pape Sy 3, Oliver Cortale 2, Ludovic Beyhurst 0;