Mocne słowa Bońka do reprezentantów: Mundial to nie wyjazd turystyczny

Piłka nożna
Mocne słowa Bońka do reprezentantów: Mundial to nie wyjazd turystyczny
fot. Cyfrasport

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej jako piłkarz zostawiał na boisku całe serce i tego samego oczekuje od obecnych reprezentantów. W wywiadzie dla Przeglądu Sportowego posłał mocny sygnał w kierunku kadrowiczów. – Nikt nie powinien pojechać na turniej za zasługi. Mistrzostwa świata to nie jest wyjazd turystyczny – powiedział Zbigniew Boniek.

Za reprezentacją Polski dwa mecze towarzyskie z Urugwajem (0:0) i Meksykiem (0:1), w których selekcjoner Adam Nawałka sprawdzał nie tylko nowe ustawienie, ale również debiutantów. Do wyjazdu na mundial dobrymi dwoma spotkaniami bez wątpienia przybliżył się największy wygrany tych meczów, czyli Jarosław Jach. Trener nie zamyka jednak selekcji.

 

- Trener nieprzypadkowo sprawdza tylu zawodników, nikt nie powinien poczuć się zbyt pewny. Nikt nie powinien pojechać na turniej za zasługi, znając Adama, nikogo nie zabierze tylko dlatego, że dobrze grał w eliminacjach. Decydować musi aktualna forma. Nie będziemy potrzebować zawodników w słabej dyspozycji. Mistrzostwa świata to nie jest wyjazd turystyczny. Wszyscy muszą się starać - powiedział Boniek Przeglądowi Sportowemu.

 

Losowanie fazy grupowej mistrzostw świata w Rosji odbędą się już 1 grudnia. Polska ma zapewnione miejsce w pierwszym koszyku.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze