PGE Ekstraliga: Mads Hansen dopełnił skład Falubazu

Żużel
PGE Ekstraliga: Mads Hansen dopełnił skład Falubazu
fot. PAP

Mads Hansen dopełnił skład Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. Zielonogórski klub poinformował w środę o zawarciu dwuletniego kontraktu z 17-letnim Duńczykiem, który definitywnie zamyka skład drużyny na sezon 2018.

- Budowę składu na sezon 2018 kończymy perspektywicznym dwuletnim kontraktem. Z naszą drużyną związał się bowiem 17-letni Mads Hansen, który w tym roku pokazał się ze świetnej strony w międzynarodowych turniejach – napisano na stronie Falubazu.

 

Klub przekazał, że Mads Hansen sportową karierę rozpoczął od miniżużla. Następnie, czyniąc systematyczne postępy, przesiadał się na motocykle o coraz większej mocy. Rok temu zdobył Puchar Europy w kategorii 250 ccm, a w sezonie 2017 wygrał turniej w tej samej kategorii rozgrywany na torze w Grudziądzu.

 

Drużyna z Zielonej Góry została oparta na wicemistrzu świata Patryku Dudku i doświadczonym Piotrze Protasiewiczu. Jednym z jej liderów ma być także wychowanek zielonogórskiego klubu Grzegorz Zengota, który wrócił z Unii Leszno.

 

Do drużyny dołączyli również: Duńczyk Michael Jepsen Jensen (z Get Well Toruń) i Kacper Gomólski (z pierwszoligowego Wybrzeża Gdańsk) i Niemiec Martin Smoliński; tzw. kontrakt warszawski podpisał Krzysztof Jabłoński. Umowę z Falubazem przedłużył Szwed Jacob Thorssell.

 

Formację juniorską tworzą: Sebastian Niedźwiedź, Mateusz Tonder, Alex Zgardziński, Mateusz Burzyński, Damian Pawliczak, Wojciech Pilarski, Jakub Osyczka. Szkoleniowcem pozostał trener reprezentacji Polski Marek Cieślak.

 

Drużynę z Zielonej Góry opuścili: Jarosław Hampel (Unia Leszno), Jason Doyle (Get Well Toruń) i Andrij Karpow.

KJ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze