PŚ w skokach: Przygotowania w Wiśle-Malince na finiszu

Zimowe
PŚ w skokach: Przygotowania w Wiśle-Malince na finiszu
fot. Cyfrasport

Prace związane z przygotowaniem obiektu w Wiśle-Malince, gdzie w weekend odbędą się pierwsze w sezonie 2017/18 konkursy PŚ w skokach narciarskich, są na finiszu - poinformowała kierownik zawodów, delegat FIS Agnieszka Baczkowska.

- W środę do wieczora lub późno w nocy zakończymy układanie śniegu na zeskoku. Okazało się, że mamy białego puchu w nadmiarze, jego część trzeba będzie nawet ze skoczni usunąć - powiedziała Baczkowska.

Jak zapewniła, pomimo pewnych problemów związanych z aurą, cały zeskok będzie w terminie naśnieżony, w czwartek w godzinach popołudniowych na obiekcie pojawią się przedskoczkowie.

- Wszystko idzie zgodnie z planem, nie mamy żadnych większych problemów. Nie stwarza ich temperatura powietrza, ani nawet zapowiadane przelotne opady deszczu, jedyne, czego się mogę obawiać, to wiatr. Ale dzisiaj w Wiśle nie wieje tak, aby to mogło zagrozić zawodom - dodała Baczkowska.

Atutem skoczni im. Adama Małysza jest jej orientacja północna. W godzinach popołudniowych słońce, jeżeli wychodzi zza chmur, oświetla wyłącznie przeciwstok.

- Obiekt w Wiśle będzie dobrze przygotowany, pracujemy nad tym bardzo intensywnie. Uważam, że tylko jakiś kataklizm pogodowy może nam pokrzyżować plany, ale mam nadzieję, że nic takiego się nie wydarzy - zaznaczyła delegatka Międzynarodowej Federacja Narciarskiej (FIS), która zajmuje się m.in. kontrolą sprzętu podczas zawodów Pucharu Świata w skokach kobiet.

Zawody PŚ w Wiśle rozpoczną się w piątek 17 listopada. Tego dnia zaplanowane są oficjalne treningi i kwalifikacje. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie