Właściciel Napoli o klęsce Włochów: Zatrudnili trenera, którego zwolniłem w Serie C

Piłka nożna
Właściciel Napoli o klęsce Włochów: Zatrudnili trenera, którego zwolniłem w Serie C
fot. PAP

Dzień po tym jak reprezentacja Szwecji kosztem Włochów awansowała do mistrzostw świata w Rosji zapanowała ogólnokrajowa debata dotycząca przyszłości piłki nożnej na Półwyspie Apenińskim. Głos w tej sprawie zabierają niemal wszystkie osobistości włoskiego futbolu. Wśród nich jest właściciel Napoli, Aurelio De Laurentis, który mówi otwarcie, że cały włoski związek piłkarski powinien podać się do dymisji.

Zła selekcja, słabo dobrana taktyka, nie najlepsze relacje pomiędzy trenerem i zawodnikami – wszystkie te szczegóły nagle wychodzą na jaw po braku kwalifikacji przez Włochów do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji. Najmocniej krytykowany jest rzecz jasna selekcjoner kadry Giampiero Ventura, ale zdaniem prezydenta Napoli, Aurelio De Laurentisa winnych jest zdecydowanie więcej.

- To jakie panuje rozczarowanie w kraju mówi samo za siebie. Jedynym odpowiedzialnym za to co się stało jest Carlo Tavecchio (szef włoskiej federacji piłkarskiej przyp. Red.), który zatrudnił trenera, którego ja zwolniłem w Serie C po trzech miesiącach pracy w Napoli. Stosował on taktykę 1-4-2-4, która uniemożliwiała grę takiemu piłkarzowi jak Insigne, który najlepiej czuje się w systemie 1-4-3-3. Wówczas gra on na maksymalnym poziomie swoich umiejętności. W pewnym sensie Ventura działał na niekorzyść drużyny nie dając możliwości gry takim diamentom, nie tylko z Napoli, ale również ze wszystkich innych włoskich zespołów. Te diamenty nie dawały tyle drużynie ile dać mogły – mówi De Laurentis w rozmowie ze SkySports.

Jego zdaniem we włoskiej piłce powinno dojść do poważnych zmian. - Reprezentacja powinna być oknem wystawowym, natomiast ci, którzy widzieli mecze kadry zastanawiali się co się dzieje z tymi piłkarzami, którzy tak świetnie radzą sobie w klubach, a tutaj zawodzą. Co powinniśmy zrobić? Gdybym był Tavecchio, to pierwszą decyzją z mojej strony byłoby podanie się do dymisji. To dotyczy także wszystkich innych odpowiedzialnych za to co się stało. Nie można po odejściu Conte z reprezentacji stawiać na Venture. Federacja nie była w stanie zatrzymać Conte, a później popełniła duży błąd zatrudniając Venture. Kogo chciałbym zobaczyć w roli nowego selekcjonera? Kogoś młodego w wieku 35 lat – zaznacza prezydent Napoli.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie