Była minister francuskiego rządu skazana za pomówienie Nadala o doping

Tenis
Była minister francuskiego rządu skazana za pomówienie Nadala o doping
fot. PAP

Była minister francuskiego rządu Roselyne Bachelot została skazana przez sąd w Paryżu na 500 euro grzywny w zawieszeniu za pomówienie hiszpańskiego tenisisty Rafaela Nadala o stosowanie dopingu.

Ponadto sąd nakazał Bachelot zapłatę 10 tys. odszkodowania za wywołane szkody. Zwycięzca 16 turniejów wielkoszlemowych domagał się sumy dziesięciokrotnie wyższej.

W marcu 2016 roku Bachelot, która była ministrem zdrowia i sportu w latach 2007-10 oraz spraw społecznych do 2012 roku, powiedziała w programie telewizyjnym, że siedmiomiesięczna przerwa w występach Hiszpana "być może wynikała z niezaliczonego testu antydopingowego". Nadal zmagał się w tym czasie z kontuzjami.

- Te słowa mogły mieć poważne konsekwencje, jeśli chodzi o aktualnych i przyszłych sponsorów - mówił w październiku adwokat tenisisty Patrick Maisonneuve podczas rozprawy sądowej w Paryżu, na której nie było ani Nadala ani byłej minister.

Hiszpan jest aktualnym liderem rankingu ATP. W ostatnim czasie znów ma problemy zdrowotne i w poniedziałek wycofał się z turnieju masters w Londynie.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze