Corinthians Sao Paulo po raz siódmy mistrzem Brazylii

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek piłkarze Corinthians Sao Paulo zapewnili sobie tytuł mistrzów Brazylii. W środę pokonali u siebie Fluminense 3:1 i w tabeli o dziesięć punktów wyprzedzają drugą drużynę - Gremio Porto Alegre.

Corinthians po raz siódmy zostali mistrzami kraju. Z 35 meczów wygrali 21 i ponieśli tylko sześć porażek, mając bilans bramkowy 48-24. Drużynę prowadzi 44-letni Fabio Carille, debiutujący w tym sezonie w roli pierwszego trenera. Wcześniej był asystentem Tite, obecnego selekcjonera reprezentacji Brazylii, który jako szkoleniowiec Corinthians dwukrotnie wywalczył tytuł mistrzowski (2011, 2015).

Mecz z Fluminense obejrzało ponad 45 tys. widzów. Już w pierwszej minucie goście objęli prowadzenie po trafieniu Henrique. Corinthians w pierwszej połowie nie potrafili strzelić gola, ale tuż po przerwie dwie bramki zdobył Jo (46., 48.), a wynik ustalił Jadson (84.).