PlusLiga: Cerrad Czarni Radom mają nowego rozgrywającego

Siatkówka
PlusLiga: Cerrad Czarni Radom mają nowego rozgrywającego
fot. wksczarni.pl

W obliczu kontuzji słoweńskiego rozgrywającego Dejana Vuncica Czarni Radom zmuszeni byli zakontraktować nowego gracza na tę pozycję. Do zespołu dołączył Ukrainiec Dmytro Dołgopołow.

Vuncic doznał kontuzji naciągnięcia mięśnia łydki już na początku sezonu. Zmusiło to klub do poszukiwania nowego gracza na pozycję rozgrywającego.

Ukraiński zawodnik trenował z drużyną już przez dwa tygodnie. Teraz podpisał z klubem kontrakt, ale jedynie na okres absencji Vincica. -  Sprawy formalne zostały załatwione i mogliśmy podpisać kontrakt. (...) Wstępnie podpisaliśmy umowę z Dymytro na okres dwóch miesięcy - powiedział Wojciech Stępień, prezes Cerradu Czarnych Radom.

- Dima jako jeden z nielicznych zdecydował się przyjechać, gdzie mogliśmy zobaczyć go na żywo, podczas treningów z zespołem. Jestem przekonany, że poziom naszych zajęć i możliwość rotacji w trakcie meczów na pozycji rozgrywającego przyczyni się do większego komfortu i lepszej gry - dodał Robert Prygiel, trener radomskiego zespołu.

- Nie miałem problemów z aklimatyzacją, bo Radom jest podobny do mojego miasta rodzinnego. Chciałbym dać siłę kolegom z zespołu i grać jak najlepiej. Wcześniej nie miałem dobrych ofert, dopóki nie nadeszła ta z Radomia - podkreślił Dmytro Dolgopolov.

CM, Polsat Sport, wksczarni.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie