Polska w grupie śmierci czy w grupie marzeń? Sprawdź typy Kołtonia!

Piłka nożna
Polska w grupie śmierci czy w grupie marzeń? Sprawdź typy Kołtonia!
fot. Cyfrasport.eu

W nocy ze środy na czwartek poznaliśmy wszystkich uczestników przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji. Teraz możemy już pokusić się o wytypowanie grupy śmierci oraz grupy marzeń, w jakich na turnieju mogłaby znaleźć się Polska. Poprosiliśmy o to dziennikarza Polsatu Sport Romana Kołtonia.

Losowanie grup mundialu odbędzie się 1 grudnia w Państwowym Pałacu Kremlowskim w Moskwie. Jako że "Biało-Czerwoni" będą losowani z pierwszego koszyka, unikną takich potęg, jak Niemcy czy Brazylia, ale bynajmniej nie znaczy to, że faza grupowa będzie dla nich spacerkiem. Polacy mogą trafić bowiem na takie zespoły, jak Hiszpania, Anglia czy Urugwaj. Jak wyglądałaby ewentualna grupa śmierci według Romana Kołtonia?

Grupa śmierci

1. Polska
2. Hiszpania
3. Senegal
4. Japonia

- Wydaje się mega mocna i - ciekawostka - w finałach mistrzostw świata z żadną z tych reprezentacji jeszcze nie graliśmy. W takiej grupie byłaby mordercza walka o awans - uważa dziennikarz Polsatu Sport.

A jak według niego prezentowałaby się grupa marzeń?

Grupa marzeń

1. Polska
2. Peru
3. Tunezja
4. Korea Południowa

- W finałach mundialu graliśmy już z każdą z tych drużyn. Z Peru nawet dwa razy - na MŚ 1978 oraz 1982 i oba mecze wygraliśmy. W 1978 roku pokonaliśmy również Tunezję. Szczęście nie dopisało nam jedynie w meczu z Koreą na turnieju w 2002 roku. Teraz jednak w takiej grupie stawiałbym nas w roli faworyta - podkreśla Kołtoń.

Losowanie grup mistrzostw świata 2018 odbędzie się 1 grudnia o godz. 16:00.

Rafał Hurkowski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie