Wiceprezes Lecha Poznań będzie współpracował z Mioduskim i van der Sarem

Piłka nożna
Wiceprezes Lecha Poznań będzie współpracował z Mioduskim i van der Sarem
fot. Cyfrasport

Wiceprezes zarządu Lecha Poznań Piotr Rutkowski został członkiem współpracującego z UEFA Europejskiego Stowarzyszenia Klubów Piłkarskich (ECA). W składzie zespołu zarządzającego grupą roboczą ECA jest też m.in. Edwin van der Sar z Ajaxu Amsterdam.

Grupa, w której Rutkowski będzie pracował nazywa się "Youth Working Group" (grupa robocza ds. szkolenia). Jej rolą jest rozwój szkolenia piłkarskiego w klubach europejskich. Wiceprezes "Kolejorza" nie ukrywał, że zaproszenie do współtworzenia grupy odbiera jako wyróżnienie za pracę wykonaną z Akademią Lecha Poznań.

 

- Po części traktuję to jako uznanie naszych osiągnięć w dziedzinie prowadzenia akademii i wprowadzania do pierwszej drużyny naszych wychowanków - przyznał.

 

Grupa robocza ds. szkolenia pracuje od ponad 5 lat, a jej raporty, rekomendacje czy propozycje nowych rozwiązań wysyłane są do UEFA. Obok Rutkowskiego będą w niej Edwin van der Sar z Ajaxu Amsterdam, Bodo Menze z Schalke 04 Gelsenkirchen i Pierre Locht ze Standardu Liege. Całą ECA tworzą z kolei przedstawiciele 22 klubów, takich jak Athletic Bilbao, Schalke 04, Juventus Turyn, Anderlecht, czy AC Milan. Jej wiceprezesem jest Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

 

- Również Lech kilka lat temu mocno postawił na szkolenie, a nasza akademia stała się jednym z filarów klubowej strategii w pionie sportowym. Chcemy, by kształceni przez nas piłkarze regularnie zasilali pierwszą drużynę i stawali się jej ważnymi elementami. Do tego stale podnosimy jakość naszej infrastruktury i rozwijamy kadrę trenerską oraz zarządzającą. Zyskaliśmy miano najlepszej akademii w Polsce, naszą ambicją jest jednak stale podnosić poprzeczkę i sobie... i konkurencji. Wierzymy bowiem, że inwestując w młodych piłkarzy będziemy podnosili też poziom piłki nożnej w całym kraju - powiedział Rutkowski.

KJ, Polsat Sport, Lech Poznań

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze