Żeromiński: W tych 10 rundach udowodnię, że zasługuję na tytuł

Sporty walki

W trakcie sobotniej częstochowskiej gali "Noc Wojowników" o Mistrzostwo Polski w kategorii półśredniej powalczą Michał Żeromiński (13-2-1, 1 KO) i Łukasz Wierzbicki (13-0, 6 KO). Jak uważa ten pierwszy, jego atutem jest to, że - w przeciwieństwie do rywala - walczył już w dziesięciorundowych pojedynkach.

Artur Łukaszewski: Co wiesz o swoim rywalu?

 

Michał Żeromiński: Boksował w Kanadzie, wiedziałem o nim. To niewygodny mańkut. Jest szybki, dobrze porusza się na nogach. Wchodzi do mojej wagi, a jestem w niej okrzepnięty. Myślę, że nie wytrzyma tempa, które mu narzucę. 10 rund nie boksował, tylko dwie „ósemki”. Nie będzie w stanie mnie zatrzymać.

 

Zadajesz mnóstwo ciosów, a on lubi walczyć z atakującymi zawodnikami, bo lubi walczyć z kontry. To może być jego atut.

 

Ja też umiem boksować z kontry, w niejednej walce to pokazałem. Zobaczymy, jak rozwinie się walka. Mam pewien plan taktyczny, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to nie będę go zmieniał. Może być ciężka wojna, może być techniczny błąd. Zobaczymy, jak będzie układał się obraz tej walki.

 

Twoje przygotowania to pełna profeska. Jak oceniasz swoją formę na dziś?

 

Jest bardzo dobra. Nie mam problemów z wagą, co często było moją bolączką. Dieta była przytrzymana, ciężkie treningi, wszystko rozpisane. Zrealizowaliśmy wszystko praktycznie w stu procentach. Przechodzę testy wydolnościowe, szybkościowe i każde parametry poprawiam. Czuję się świetnie.

 

Łukasz wyglądą na większego, wydaje się być potężniejszy jak na tę kategorię wagową. Jak chcesz sobie z tym poradzić?

 

Wygląda na większego dzisiaj, czy ogólnie?

 

Dzisiaj.

 

Miał białą koszulkę, a ja czarną, wyszczuplającą! (śmiech) Zawsze wszyscy wyglądają, że są więksi, a wygrywam walki ja. Mam swój boks, mam w głowie mentalnie ustawione zwycięstwo. Wychodzę, by zdobyć ten pas i nie zatrzyma mnie to, że on będzie kontrował lub nie. Mam 10 rund, on nie boksował żadnej „dziesiątki”. Pokażę w nich, że to ja zasługuję na ten tytuł!

 

Rozmowa z Michałem Żeromińskim w załączonym materiale wideo.

 

***

 

O gali "Noc Wojowników: Adamek vs Kassi"


Już 18 listopada szykuje się kolejne święto polskiego boksu! Do ringu powróci mistrz świata dwóch kategorii wagowych i jeden z najlepszych polskich pięściarzy w historii - Tomasz Adamek (51-5, 30 KO). "Góral" w Częstochowie zmierzy się z niezwykle niebezpiecznym Kameruńczykiem Fredem Kassim (18-6-1, 10 KO). Podczas "Nocy Wojowników" wystąpią także m.in. utalentowani Adam Balski (10-0, 8 KO) czy Robert Parzęczewski (17-1, 10 KO).


Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) pas WBC w wadze półciężkiej zdobył 21 maja 2005 roku wygrywając z Australijczykiem Paulem Briggsem w Chicago. Walczył wtedy ze złamanym nosem. Drugi z mistrzowskich tytułów (IBF w wadze junior ciężkiej) odebrał 11 grudnia 2008 r w Newark Steve’owi Cunninghamowi. Z Witalijem Kliczką przegrał 10 września 2011 roku we Wrocławiu. Stawką był pas WBC w wadze ciężkiej należący do Ukraińca, sędzia zatrzymał walkę w 10 rundzie. Adamek jeszcze nie składa broni i cały czas liczy się w grze o mistrzostwo świata w kategorii ciężkiej. Polski pięściarz 24 czerwca udanie powrócił do ringu na gali Polsat Boxing Night pokonując w świetnym stylu australijskiego króla nokautu Solomona Haumono.


Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych nie czekał długo na kolejny pojedynek i błyskawicznie przyjął ofertę walki z Fredem Kassim (18-6-1, 10 KO). Kameruńczyk już wielokrotnie pokazywał, że w ringu zawsze daje z siebie wszystko i potrafi sprawić sporo kłopotów każdemu pięściarzowi na świecie. Z jego nieprzewidywalnym i bardzo dynamicznym jak na wagę ciężką stylem sporo kłopotów mieli m.in. Chris Arreola czy Dominic Breazeale. Jego występy zawsze zwiastują ringową wojnę, a w konfrontacji z osobą Tomasza Adamka zwiastuje to świetne widowisko dla kibiców.


W Częstochowie okazje do zaprezentowania swoich umiejętności będzie miał również Adam Balski (10-0, 8 KO). Zawsze grzeczny i uśmiechnięty, ale w ringu prezentuje się z zupełnie innej strony. Naturalny talent, który z dużą łatwością wyprowadza złożone kombinacje uderzeń. Przy tym w ringu potrafi być niezwykle cierpliwy, a to cecha wielkich mistrzów. Jeden z najbardziej perspektywicznych pięściarzy w naszym kraju powraca do ringu po przekonującym zwycięstwie z Łukaszem Janikiem i jest coraz bliżej walki o mistrzostwo świata w kategorii junior ciężkiej. Do gali "Noc Wojowników" przygotowuje się wspólnie z Adamkiem i jego sztabem szkoleniowym, na czele którego stoi szkoleniowiec Gus Curren. Amerykanin już ochrzcił Balskiego "przyszłym mistrzem świata" i nie ma w tej kwestii żadnych złudzeń!


Kolejny zawodowy pojedynek stoczy także Robert Parzęczewski (17-1, 10 KO). "Arab" po raz kolejny spróbuje udowodnić kibicom, że mimo młodego wieku posiada już umiejętności, które w niedalekiej przyszłości pozwolą mu toczyć pojedynki o pasy najbardziej szanowanych organizacji na świecie. W swoim dorobku już ma młodzieżowe mistrzostwo świata WBO oraz Międzynarodowe Mistrzostwo Polski, a to dopiero początek! Przed własną publicznością potrafi wskoczyć na zupełnie inny poziom i właśnie w częstochowskim ringu czuje się najlepiej.


Ponadto w karcie walk gali w Częstochowie znajdują się dwa starcia, których stawką będzie Mistrzostwo Polski. W kategorii półśredniej Łukasz Wierzbicki (13-0, 6 KO) zmierzy się z Michałem Żeromińskim (13-2-1, 1 KO), a w dywizji superlekkiej dojdzie do rewanżowej batalii pomiędzy Michałem Leśniakiem (7-1, 2 KO) oraz Kamilem Młodzińskim (8-2-3, 5 KO).


KARTA WALK GALI „NOC WOJOWNIKÓW: ADAMEK VS KASSI”


Walka wieczoru o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w kategorii ciężkiej:
Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) vs Fred Kassi (18-6-1, 10 KO)


Adam Balski (10-0, 8 KO) vs Demetrius Banks (9-2, 4 KO)


Walka o Mistrzostwo Polski w kategorii półśredniej:
Michał Żeromiński (13-2-1, 1 KO) vs Łukasz Wierzbicki (13-0, 6 KO)

 

Robert Parzęczewski (17-1, 10 KO) vs Saidi Mbelwa (43-25-5, 28 KO)


Walka o Mistrzostwo Polski w kategorii super lekkiej:
Michał Leśniak (7-1, 2 KO) vs Kamil Młodziński (8-2-3, 5 KO)


Mateusz Rzadkosz (5-0-1, 1 KO) vs Tomasz Gromadzki (5-0-1, 1 KO)
Damian Wrzesiński (12-1-1, 5 KO) vs Marek Laskowski (9-8-2, 1 KO).

 

Bilety na galę "Noc Wojowników" dostępne na ebilet.pl.

Artur Łukaszewski, KJ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie