Finały na żywo odbędą się już w następną niedzielę - 26 listopada na EXPO XXI w Warszawie, a w ten weekend rozegrane zostaną ostatnie eliminacje do każdej z 4 dyscyplin - CounterStrike, League of Legends, Hearthstone i FIFA 18. Miejsce na AMP-ach w LoL-a i HS-a będzie można wywalczyć w sobotę, natomiast w CS:GO i FIFA 18 w niedzielę.

 

Wszystkie kwalifikacje rozgrywane są w formie drabinki Single Elimination. W przypadku dyscyplin drużynowych na finały awansuje najlepsza drużyna, natomiast przy grach indywidualnych kwalifikują się dwaj najlepsi zawodnicy z danych eliminacji. Aby wziąć udział w turnieju LoL-a lub CS-a w aktywnym pięcioosobowym składzie muszą się znaleźć 3 studenci, członkowie AZS-u lub pracownicy uczelni wyższej. W przypadku HS-a i FIFA 18 , zawodnik musi po prostu posiadać status studenta, członka AZS lub pracownika uczelni wyższej. Wszystkie linki do turniejów kwalifikacyjnych znajdują się na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: e-ampy.pl.

 

E-sportowe Akademickie Mistrzostwa Polski to pierwsze w historii AMP-y organizowane przez AZS w sportach elektronicznych. Pula nagród tegorocznej edycji wynosi 15 000 zł. Na dyscypliny drużynowe przypada po 5000 zł, natomiast na indywidualne po 2500 zł. Wielki finał odbędzie się 26.11 na Hali 3 EXPO XXI w Warszawie. Publiczność ma wstęp na teren imprezy od godziny 12:00. Wszystkie informacje na temat imprezy można znaleźć na stronie internetowej: e-ampy.pl. Najnowsze informacje zawsze podawane są na oficjalnym profilu na Facebooku: fb.com/eampyy.

 

Harmonogram kwalifikacji:

 

League of Legends - 18.11 start 16:00

Hearthstone - 18.11 start 20:00

CS:GO - 19.11 start 17:00

FIFA 18 - 19.11 start 20:00